Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/doc/www.supersvet.cz/www/snooker/db/phprs_sql_to_mysql.php on line 105

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/doc/www.supersvet.cz/www/snooker/db/phprs_sql_to_mysql.php on line 105

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/doc/www.supersvet.cz/www/snooker/db/phprs_sql_to_mysql.php on line 105
Ding a Pengfei mají zlato z "double" Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Ding a Pengfei mají zlato z "double"

06. 12. 2006 - Milan Reinberk - Asijské hry 2006

Asijské hry 2006, Doha
Čínská dvojice Ding Junhui a Tian Pengfei porazili ve finále snookerového "double" Hong Kong, reprezentovaný dvojicí Wai Ki Chan a Marco Fu. Finále se hrálo 5.prosince a Junhui s Pengfeiem dokázali získat další zlatou medaili pro Čínu, která i vede pořadí zemí s neuvěřitelnými 65 zlatými medailemi. Muži se na tomto čísle podíleli 26 zlaty.

Asijské hry 2006

Ding Junhui a Tian Pengfei

V minulém článku jsem vás informoval o cestě obou reprezentací až do tohoto finále a onen poslední dílek do skládačky mužského "double" byl položen v úterním finálovém zápase hraném od 19.30 hodin.

Účast top hráčů světového snookeru v jednotlivých dvojicích předznamenala velice zajímavou a vyrovnanou bitvu o nejcennější kov, ale největšími favority na vítězství byli pasováni již před turnajem právě Ding a Pengfei.

Do utkání vstoupili ale lépe hráči Hong Kongu. Devatenáctiletý Ding Junhui sice zahrál slušný 47 bodový náběh, ale frame do konce dotáhnout nedokázal. Hráči Hong Kongu si první frame přímo "uloupili" na černé kouli a vyhráli o pouhé dva bodíky 64:66.

Ve druhém framu už se ale ukázala i Čínská dvojice. Tian Pengfei ukázal v tomto framu své kvality a náběhem 55 bodů vyrovnal na 1:1. Soupeři tu Čína povolila jen pouhé dva body.

Duo z Homg Kongu se ve třetím framu snažilo opět získat vedení na svou stranu a svědčí o tom i náběh 25 bodů. To ale není nic v porovnání se 47 body, které nahrál opět Tian Pengfei. Skore se tedy nakonec měnilo ve prospěch Čínské dvojice, která zvítězila 73:37.

Za stavu 2:1 tedy stačilo, aby Ding a Tian vyhráli i čtvrtý frame a mohli slavit zlaté medaile pro svou zem. A kdo jiný by se měl chopit tohoto úkolu, než samotný Ding Junhui. Ve čtvrtém framu předvedl to, proč je považován za budoucího mistra světa. Zahrál tu totiž úžasný náběh 126 bodů, zařídil vítězství ve framu 126:7 a tedy celkově zpečetil obrat zápasu a zisk zlatých medailí výhrou 3:1.

Marco Fu po zápase pochválil čínský výkon: "Číňané jsou všichni dobří a sledování jejich hry, jak oni potápějí koule, je opravdu skvělé a zajímavé."

O bronzové madile se v "doublu" utkali reprezentace Thajska a Malaysie, kteří v semifinále nestačili na Čínu a Hong Kong. Za Thajsko se představila dvojice Atthasit Mahitthi a Phaithoon Phonbun, Malaysii pak reprezentovalo duo Chee Wei Lai a Keen Hoo Moh.

Úvod zápasu měli o poznání lepší Thajci, kteří vyhráli úvodní frame 63:17 a dokázali zvítězit poměrně snadno i ve druhém poměrem 104:18. Reprezentace Malaysie ale dokázala zápas mírně zdramatizovat, když vyhrála třetí frame 52:77. Vyrovnaná bitva tak pokračovala i ve čtvrtém framu, ale nakonec Thajci přeci jen zvítězili 80:61 a vybojovali bronzové medaile.

Výsledky všech zápasů a pavouka turnaje najdete zde.Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/doc/www.supersvet.cz/www/snooker/db/phprs_sql_to_mysql.php on line 105

Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (86796 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (84211 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (28541 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (26040 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (25611 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (23880 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (23775 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (23098 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 28985

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS