Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/doc/www.supersvet.cz/www/snooker/db/phprs_sql_to_mysql.php on line 105

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/doc/www.supersvet.cz/www/snooker/db/phprs_sql_to_mysql.php on line 105

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/doc/www.supersvet.cz/www/snooker/db/phprs_sql_to_mysql.php on line 105
Ding Junhui a Tian Pengfei ve finále "doublu" Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Ding Junhui a Tian Pengfei ve finále "doublu"

05. 12. 2006 - Milan Reinberk - Asijské hry 2006

Asian games 2006, Doha
Čínská světová čtyřka Ding Junhui a jeho spoluhráč Tian Pengfei postoupili v soutěži dvojic až do finále, kde na ně čeká China Hong Kong a také Marco Fu. Čínská dvojice zatím předvádí výborný snooker a v turnaji ztratili Ding s Pengfeiem zatím jen tři framy. Pojďme se podívat na jejich cestu turnajovým pavoukem, která začala v pondělí 4. prosince.

Asijské hry

Ding Junhui

Ding Junhui a jeho spoluhráč Tian Pengfei odstartovali turnaj skvěle a v zápse, který začal v 10 hodin, porazili dvojici Si Tou Chong Wut a Wong Tin Hong z Macao 3:1.

Utkání měli jasně ve svých rukou, když se ujali vedení 2:0 a soupeři nedovolili ani bod. První frame vyhráli 85:0, druhý potom 107:0 a předvedli i náběh 103 bodů. Páru z Macao se podařilo snížit ve třetím framu, když uhráli výsledek 55:4. Ding s Tianem ale nepřipustili žádné komplikace a získali pro sebe čtvrtý frame poměrem 63:8.

Tímto podařeným vstupem si vydobili postup do druhého kola, kde se utkali s Spojenými Arabskými Emiráty, reprezentované dvojicí Mohamed Al-Joker a Mohamed Shebab, kteří porazili Bangladéš 3:2. Tento zápas byl naplánován na půl druhou.

Do zápasu vstoupili Ding s Pengfeiem poněkud hůře než do svého úvodního, ale nakonec pro sebe ukořistili první frame, který vyhráli o pouhé dva bodíky 71:69. Zahráli zde break 63 bodů. Druhý frame už byl o mnoho koncentrovanější a jednoznačnější, když soupeřům nedovolili ani bod a zvítězili 75:0. K vítězství tedy zbýval jeden frame a stal se jím hned ten následující, když po krásném náběhu Dinga Junhui, který čítal 95 bodů vyhráli 95:1 a celkově tedy 3:0.

Postup do čtvrtfinále byl tedy naplněn a semifinále už netrpělivě vyhlíželo své účinkující. Ve čtvrtfinále se Ding a Pengfei utkali s reprezentací Qataru, která si poradila v osmifinále s Chinese Taipei 3:2 a kterou tu reprezentovala dvojice Mohsen Bukshaisha a Ahmed Saif. Utkání začalo ve čtyři odpoledne.

Utkání to ale bylo celkem vyrovnané a konečný výsledek je snad až nespravedlivý, vzhledem k dobré hře, kterou Qatar předvedl. První frame získali Ding a Pengfei 69:54, druhý frame už byl jasnější a vyhráli jej opět číňané poměrem 91:8. Svůj výkon podtrhli už ve třetím framu, který skončil 64:31 a mohl se slavit postup do semifinále.

Tam na ně čekali borci z Thajské reprezentace, jmenovitě Atthasit Mahitthi a Phaithoon Phonbun. Ti si na své cestě do semifinále poradili 3:0 s Mongolskem a také s Indií. Utkání bylo odstartováno o půl deváté večer a bylo to nejvyrovnanější utkání, jaké zatím dvojice D+P sehrála.

První frame dopadl vítězně pro dvojici z Číny, když Ding a Pengfei vyhráli 26:96. Potom už to ale tak slavné nebylo a Thajská dvojice předvedla, že je velice silná. Vyhráli totiž druhý frame 75:36 a dokonce i třetí poměrem 69:56. Stav byl tedy 1:2 pro Thajce a k postupu do finále jim chyběl jeden frame. To ale Ding Junhui a Tian Pengfei nepřipustili a vzali závěr zápasu do svých rukou. Nejprve vyhráli čtvrtý frame 32:82, aby následně předvedli náběh 70 bodů a výhru 14:98 v pátém rozhodujícím frame.

Postup do finále byl tedy zpečetěn a na čínskou dvojici tam čekají reprezentanti China Hong Kong, tedy dvojice Wai Ki Chan a 22. hráč světa Marco Fu. Zápas začíná 5. prosince od 19.30.

Hráči Hongkongu, kterou reprezentuje tedy i Marco Fu, porazili ve čtvrtfinále Bahrain poměrem 3:2, když za stavu 2:2 dokázali zmobilizovat síly a vyhrát rozhodující frame 37:66.

V semifinále pak na ně čekala Malaysia a tady už se hráči předvedli mnohem lépe. V prvním framu uhráli náběh 22 bodů a vyhráli ho 17:59. Do druhého framu vstoupili ještě lépe a s náběhem 55 bodů vyhráli 21:62, což potvrdili i třetím framem, kde uhráli náběh 24 bodů a vyhráli 18:59. Celkově tedy 3:0.

Pavouka singlu, doublu a týmů najdete zde.Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/doc/www.supersvet.cz/www/snooker/db/phprs_sql_to_mysql.php on line 105

Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (86796 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (84211 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (28541 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (26040 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (25611 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (23880 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (23775 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (23098 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 28985

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS