

Saga Insurance Masters je pravděpodobně nejprestižnější nebodovaný snookerový turnaj, kde se tradičně schází elita snookerového světa. Emoce, radost i smutek každoročně provází boje o tento titul ve Wembley Areně a loni se z něj radoval již potřetí v kariéře Ronnie O'Sullivan, který hrál své již čtvrté finále v řadě. Porazil tam čínskou superstar Dinga Junhui 10:3 a stal se tak teprve pátým hráčem historie, kterému se podařilo tento turnaj vyhrát více jak dvakrát. Více o tomto zápase zde.
Marco Fu, aktuálně provizorní "sedmnáctka", ale nebude alespoň v úvodu čelit O'Sullivanovi, kterému se na Masters daří více než skvěle. Jeho úvodním soupeřem ve Wembley Areně bude
14.ledna snookerová legenda "Nuget" Steve Davis. Kromě Marca Fu se samozřejmě turnaje účastní kompletní světová šestnáctka světa, ke které se ještě připojí jeden jediný vítěz
kvalifikačních zápasů - Barry Hawkins.
Marco Fu se bojů na Masters naposledy zúčastnil v roce 2005, kdy ho ale přehrál Ding Junhui. Nyní se tedy po dvou letech opět vrací a sám to bere jako velkou výzvu.
"Je to pro mne veliká čest, že mohu letos hrát na Masters. V posledních letech mi tato šance stále utíkala," řekl Marco Fu. "Masters je velice prestižní turnaj s ohromnou historií. Každý zde chce hrát co nejlépe a chce aby se mu dařilo."
"Zvláště motivující je pro mne to, že mohu hned na úvod změřit síly se Stevem Davisem a ještě v jeho domácím prostředí." dodal Fu.