Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/doc/www.supersvet.cz/www/snooker/db/phprs_sql_to_mysql.php on line 105

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/doc/www.supersvet.cz/www/snooker/db/phprs_sql_to_mysql.php on line 105

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/doc/www.supersvet.cz/www/snooker/db/phprs_sql_to_mysql.php on line 105
Zlatý snookerový "hattrick" pro Dinga Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Zlatý snookerový "hattrick" pro Dinga

08. 12. 2006 - Milan Reinberk - Asijské hry 2006

Asijské hry 2006, Doha
Třetí zlatou medaili získal tento týden Ding Junhui na Asian Games, když poté, co vyhrál se spoluhráči "double" i "týmy", porazil ve čtvrtek 7.prosince ve finále "singlu" krajana Liang Wenba 4:2. Ding tedy dokázal obhájit zlato z minulých Her v roce 2002. Bronz si nakonec odnesl Atthasit Mahitthi z Thajska.

Asijské hry 2006

Mahitthi - Ding - Wenbo

Ding si nejprve jednoznačným způsobem poradil s reprezentantem Vietnamu Chi Dung Luongem, kterého porazil 4:0. Tuto jasnou záležitost jen podtrhl náběhy 79, 124 a 55 bodů. Stejně zdatně si vedl i v dalším kole, kde přehrál 4:0 Temuujin Tseveendashe z Mongolska..

Jako jednoznačný favorit tedy postoupil do čtvrtfinále, kde na něj čekal reprezentant Hong Kongu Wai Kwok Fung. Oba se potkali již ve finále "týmů", kde ale nehráli přímo spolu. Fung chtěl ovšem určitě udělat vše pro to, aby oplatil Číně dvě finálové porážky a tak se čekal zajímavý souboj.

Ding ale utkání začal opět lépe a vyhrál první frame 99:13. Ve druhém dovolil soupeři dokonce jen 7 bodů a po pěkném breaku 85 bodů zvítězil 85:7. Vedl tedy 2:0 a kráčel vstříc postupu do semifinále. Fung ale fantasticky zabojoval a povedlo se mu zápas vyrovnat. Nejprve vyhrál třetí frame 51:92, aby pak vyhrál i čtvrtý frame 19:73 s náběhem 73 bodů. Ding ale dokázal strhnou zápas zase na svou stranu a vyhrál pátý frame 82:16, když předvedl 67 bodový náběh. Fung ale opět vyrovnal a vše se mělo rozhodnout v posledním framu. Ding ho nakonec vyhrál 70:48 a postoupil do semifinále.

V semifinále už jsme viděli Dinga tak jak jsme na něj zvyklí, když si poradil bez problému s Atthasit Mahitthi z Thajska 4:1

Zálusk na finále si určitě dělal i Marco Fu, kterého ale vyřadil právě Liang Wenbo již ve čtvrtfinále poměrem 4:3. Fu tu vedl již 2:3, ale Liang skvěle sehrál poslední dva framy a postoupil.

Ve finále se tedy střetli dva spoluhráči z Číny a byl tu k vidění snooker nejvyšší kvality. Liang pro sebe získal hned úvodní frame, když zahrál break 30 bodů a zvítězil 80:26. Ale obhajující šampion Ding mu splatil vše i s úroky a k náběhu 48 bodů ve druhém framu přidal i 65 bodů ve třetím a přehoupl misky vah zápasu na svou stranu. Ding zahrál druhý frame poměrem 62:14, třetí 69:1 a vedl 2:1. Liang Wenbo ale nechtěl toto utkání jen tak vzdát, hraje se přece o zlato, a parádním náběhem 60 bodů získal čtvrtý frame poměrem 41:81, což tedy znamenalo vyrovnání zápasu na 2:2.

Začínalo se tedy prakticky od nuly a bylo jasné, že kdo první vyhraje dva framy, bude mít zlato. Ding dobře věděl co je v sázce a ukázal přítomným divákům, proč je momentálně provisorní světová čtyřka. V páté, framu sehrál breka 47 bodů, což stačilo na vítězství 99:25. Nyní byl jeden frame od třetího zlata. Toho se dočkal už po následujícím framu, když zahrál ještě o 20 bodů větší náběh, zvítězil 88:0 a pověsil si na krk třetí zlatou medaili z letošních Asijských her.

Ding zde ve finále ukázal ohromnou všestranost a to byl možná rozdíl mezi hráči.. Ukázal rozvážnost, prozíravost a pečlivě rozmýšlel strky. Jeho zralost je na jeho věk pozoruhodná. Na rozdíl od něj, Liang chyboval v útoku a marně se snažil najít optimální rytmus hry.

"Toto je poprvé, co jsem vyhrál tři zlaté medaile v řadě. Jsem opravdu šťastný," řekl Ding po jeho vítězství. "Opravdu jsem na sebe necítil moc tlak. Trochu nervózní jsem byl uprostřed zápasu, ale nebylo to tak hrozné."

"Podle mne jsme všichni tři (Junhui, Wenbo, Pengfei) na stejné herní úrovni. Během turnaje jsem žertoval s Liangem, že bychom se rádi potkali spolu ve finále. Tak jsem skutečně rád, že se to stalo."

Výsledky všech zápasů a pavouka turnaje najdete zde.Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/doc/www.supersvet.cz/www/snooker/db/phprs_sql_to_mysql.php on line 105

Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (86796 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (84211 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (28541 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (26040 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (25611 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (23880 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (23775 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (23098 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 28985

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS