Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Co přineslo Northern Ireland Trophy 2005 ...

26. 04. 2006 - Milan Reinberk - Northern Ireland Trophy

Northern Ireland Trophy 2005, The Waterfront Hall, Northern Ireland
Zdravím všechny snookerové fandy a přináším další příspěvek se snookerovým tématem. Budu zde v jednotlivých článcích postupně informovat a v rámci možností rozebírat jednotlivé turnaje sezony a začnu hned úvodním turnajem snooker sezony 2005/2006, kterým je Northern Ireland Trophy.

Tento turnaj byl pořádán 17.8. - 21.8. 2005 a letos měl v Irsku premiéru. Je to nový významný turnaj konající se za přispění Belfastské městské rady a firmy Northern Ireland Events. Jak už bylo řečeno, je úvodním turnajem sezony. Je to turnaj menších rozměrů a pouze pro zvané hráče, takže se nezapočítává do celkového pořadí hráčů. Turnaje se účastní zvaní hráči z první dvacítky světového snookeru a hráči, kterým je udělena tzv. divoká karta. Belfast a Irsko, jako rodiště mnoha skvělých hráčů, se mohl těšit na setkání nejlepších hráčů světového snookeru. První a druhé kolo bylo hráno na "best of 7" (čtyři vítězné zápasy).

A kdo se nám tu vlastně představil? …

Nejprve Mark Allen, 19-tiletý světový amatérský šampion a prý jeden z nejnadanějších hráčů ze Severního Irska vůbec. Já jsem o něm až do teď ani nic nevěděl. Svůj křest ohněm zažil proti legendě Steve Davisovi. Výborně hrající australský mladík Neil Robertson se střetl s Ianem McCullochem. Poté se Joe Swail utkal s Joe Perrym a Ali Carter si zahrál proti čínskému velkému talentu, mladičkému Dingu Junhui, šampionovi China Open.

Další velice zajímavé zápasy se odehrály následující den, kdy do hry vstoupili hráči jako Jimmy White, Matthew Stevens, Ken Doherty, dvojnásobný mistr světa Mark Williams, Stephen Maguire, Stephen Hendry, novopečený mistr světa Shaun Murphy, hrájící proti Graemu Dottovi, John Higgins, Ronnie O'Sullivan, Peter Ebdon či Allan McManus.

A začínáme prvním kolem …

Ding Junhui 4-0 Allister Carter
Mark Allen 4-0 Steve Davis
Joe Swail 4-1 Joe Perry
Neil Robertson 4-2 Ian McCulloch

V prvním kole se potvrdily veškeré mé předpoklady o hráčských schopnostech mladých hráčů a do druhého kola postoupili jak např. Ding Junhui, přes Steve Davise mladý Mark Allen, tak i Neil Robertson. K nim se přidala i místní irská hvězda, rodák z Belfastu Joe Swail.

Druhé kolo …

Stephen Hendry 6-1 Ding Junhui
Mark Allen 4-2 John Higgins
Alan McManus 4-0 Peter Ebdon
Joe Swail 4-2 Ronnie O'Sullivan
Neil Robertson 4-2 Jimmy White
Shaun Murphy 4-2 Graeme Dott
Matthew Stevens 4-1 Ken Doherty
Stephen Maguire 4-3 Mark Williams

Ve druhém kole se událo několik zajímavých věcí v podobě výsledků. Jasné vítězství Hendryho se asi čekalo, i když jsem to tipoval tak na 6:4, ale určitě se nečekala porážka Johna Higginse, ale Mark Allen jen potvrdil, jakým je hráčem. A také prohra Ronnieho O'Sullivana byla pro mne přinejmenším překvapením. Na druhou stranu Ronnie ohlašoval, že dokonce prý v sezoně na 90% nebude hrát (to bylo po prohraném čtvrtfinále mistrovství světa), ale nakonec nastoupil (i k mé velké radosti), ale určitě si vstup představoval jinak. Ale naštěstí ho to neodradilo a sám poté řekl, že bude hrát dál a pak se uvidí.

Čtvrt-finále, best of 9 (na pět vítězných) …

Stephen Hendry 5-1 Mark Allen
Alan McManus 5-1 Joe Swail
Neil Robertson 5-4 Shaun Murphy
Matthew Stevens 5-2 Stephen Maguire

Čtvrtfinále bylo ve znamení velice zajímavých soubojů "mladíků" Allena s Hendrym a Robertsona s mistrem světa Murphym. Zatímco si ovšem Hendry poradil bez problémů s Allenem, Murphy nakonec podlehl Robertsonovi. Vítězství si ale tento mladík podle mě určitě zasloužil a možná to byla i předzvěst na jeho působení v celé sezoně a hlavně pak na mistrovství světa, ale to nikdo ještě netušil.

Semi-finále, best of 11 (na šest vítězných) …

Stephen Hendry 6-4 Alan McManus
Matthew Stevens 6-4 Neil Robertson

Semifinálové boje tentokrát dopadly asi tak jak jsem si alespoň já představoval a legenda Stephen Hendry a přeci jenom zkušenější z dvojice Stevens x Robertson si to rozdají ve finále úvodního turnaje sezony. Ovšem zejména Stevens měl plné ruce práce, když s Robertsonem prohrával již 1:4, ale pěti framy v řadě si vydobil postup.

Finále, best of 17 (na 9 vítězných) …

Matthew Stevens 9-7 Stephen Hendry

90-15 (86), 100-23 (100), 66-11 (65), 0-68 (61), 64-29, 70-61 (SH 55), 77-9 (77), 41-71 (55), 52-67, 41-59, 69-11 (54), 27-60, 60-15, 0-69, 17-63, 65-29

A je tu finále! Asi určitě mírným favoritem zde byl Hendry, alespoň pro mě, ale Stevens nenechal nic náhodě a pustil se do Hendryho pořádně a hned od začátku. Po třech framech byl stav 3:0 pro Stevense a vypadalo to, že je to velice slušný úvod a krok k celkovému vítězství. Stevens zde zahrál i stovkový náběh ve 2. framu. Poté ovšem Hendry zabojoval a podařilo se mu následující frame vyhrát a snížit. Toho se ale Stevens nezalekl a dokázal nad Hendrym uhrát další 3 framy, tedy do stavu 6:1. To se zdálo už skoro jako neřešitelná situace vzhledem k tomu, že se hraje na 9 vítězných. Hendry se ale nevzdal (určitě v kariéře sehrál desítky, ne-li stovky takových zápasů) a třemi framy v řadě snížil na 6:4. Stevens ale opět odskočil svému soupeři na rozdíl třech framů, tedy tentokrát 8:5 a zbýval mu jeden jediný frame k vítězství v úvodním turnaji sezony, zatímco Hendry by musel uhrát 4 framy v řadě. Ale až tak neřešitelné to ze strany Hendryho nebylo, protože dokázal dvěma framy snížit na rozdíl jediného a to 8:7 a vše bylo ještě otevřené, pokud by vyhrál i třetí frame v řadě.. V rozhodujícím framu je to většinou už hra nervů a šance 50:50 u obou hráčů. Ale k tomu zde již nedošlo, jelikož Stevens šestnáctý frame vyhrál v poměru 65:29 a stal se tak vítězem premiérového ročníku a zároveň úvodního turnaje sezony 2005/2006 Northern Ireland Trophy.

Blahopřejeme, skvělý výkon …

A nakonec vám ještě nabídnu přehled nejvyšších breaků turnaje a pár fotografií ...

Steve Davis Graeme Dott
Jan Verhaas & Matthew Stevens Matthew Stevens & Stephen Hendry
Stephen Hendry Stephen Hendry
Neil Robertson Neil Robertson 

140 Alan McManus
138 Joe Swail
134 Shaun Murphy
133 Shaun Murphy
126 Stephen Hendry
107 Ding Junhui
107 Stephen Hendry
105 Matthew Stevens
100 Matthew StevensNejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88083 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85314 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29904 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27439 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26911 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24926 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24905 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24190 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30702

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS