Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Northern Ireland Trophy 2006: Ronnie O'Sullivan vs. Stuart Pettman

16. 08. 2006 - Jiří Lukáš - Northern Ireland Trophy

Snookerová sezona 2006/2007 právě začala a já vám zde nabízím svůj první osobní komentář ze zápasu mezi Ronnie O'Sullivanem a Stuartem Pettmanem, který se odehrál 15. srpna 2006 na letošním prvním bodovaném turnaji Northern Ireland Trophy 2006, The Waterfront Hall, Belfast.

Úvodem pouze prozradím, že se hrálo na "Best of 9 Frames"; tedy na pět vítězných framů.

1. frame

Stuart Pettman začíná lépe a rozehrává první náběh tohoto zápasu. Bohužel jak rychle začal, tak i rychle končí a připisuje si na své konto pouhých 15 bodů. Ke slovu se dostává Ronnie O'Sullivan, ovšem i on končí po odehrání slabých 14 bodů. Pettman však nedokáže potrestat Ronnieho chybu a tak si O'Sullivan záhy připisuje na své konto další body a zastavuje se až na stavu 48:15.

Pettman zahrává těžkou červenou do rohové kapsy a rozehrává s O'Sullivanem stíhací závod. Za stavu 48:33 již nemůže při hře na žlutou dále pokračovat a tak začíná první bitva o nejlepší snooker. Oba hráči střídají jednu lepší jistotu za druhou a první frame se začíná protahovat. Jako první chybuje Ronnie O'Sullivan, který nedokáže odvrátit Stuartovu vynikající jistotu. Uniká až při třetí pokusu a Pettman si tak celkem připisuje na své konto 8 trestných bodů.

Nakonec rozhoduje Pettmanova chyba při hře na žlutou (nešťastně zahrál tzv. double-kiss) a Ronnie O'Sullivan získává první frame 75:48.

2. frame

Stuart Pettman i ve druhém framu začíná lépe a opět potápí jako první. Bohužel jeho náběh končí ziskem pouhých 14 bodů. Ronnie se dostává ke stolu a ihned zahrává pěkný strk, který končí v hloučku červených koulí a Stuart tak má k dispozici omezený herní prostor. Rozhodčí hlásí touching-ball.

Ronnie O'Sullivan evidentně nikam nespěchá a rozehrává opět hru na jistotu. Jedna jistota střídá druhou, přičemž červené se postupně rozprostírají po stole. O'Sullivan zkouší odvážný strk a chybuje. Pettman však nevyužívá nabídnuté šance a umožňuje Ronniemu začít jeho první náběh v této hře. Ten však také chybuje a získává pouhý jeden bod.

Stuart se pokouší zahrát jistotu na žlutou a překvapivě chybuje (koule těsně nedojela ke žluté). Rozhodčí hlásí free-ball, ale protože není možné zahrát na žádnou pozičně dobrou kouli, tak O'Sullivan nechává hrát (za trest) svého soupeře. Ten zahrává slabší strk na jistotu a pouští tak Ronnieho do zajímavé situace, která by mohla rozhodnout celý frame. Ronnie O'Sullivan rozehrává svou standardní "raketovou" hru a získává 46ti bodový náběh a stav se zastaví na 51:15. Stuart Pettman však nedokáže reagovat a ihned chybuje, což Ronnie okamžitě trestá dalšími sedmi získanými body.

Přes všechny chyby to Pettman nevzdává a pokouší se ještě strhnout zápas na svou stranu. Pettman nakonec zvládá i velmi důležitou přihrávku na žlutou kouli a zdá se, že zisk prvního framu je na dosah. A je to tu. Pettman vyhrává frame 68:71 a srovnává aktuální stav zápasu na 1:1.

3. frame

Pettman opět začíná frame, ale tentokrát se jeho bodový zisk ztenčil na velmi hubených osm bodů. - A je to tu, opět začíná stará známá hra na jistotu, kterou oba dva hráči v tomto zápase zvládají velmi dobře (tedy až na drobné excesy, které se dají přičíst prvnímu turnaji této sezony).

Stuart Pettman po pár strcích chybuje a O'Sullivan tak může rozehrát svůj první náběh, který však končí dříve, než vlastně začal. Aktuální stav je 6:8. Ronnie se však brzy opět dostává ke slovu a tentokrát to vypadá na větší bodový zisk, který by mohl dokonce rozhodnout celý frame. O'Sullivan však chybuje při hře na barevnou a pouští tak Pettmana zpět na stůl, který však následně nezvládá odvážné véčko při hře na barevnou kouli a máme tu rázem další rozkouskovaný frame. Aktuální stav je 28:13.

Další průběh framu se nese v podobném duchu a skóre se mění jen velmi pomalu: 40:17, 40:24 a 41:24. Stuart nakonec zabojuje a strhává vítězství v tomto framu na sebe (41:50) a ujímá se poprvé vedení v zápasu 1:2.

4. frame

O'Sullivan začíná čtvrtý frame lépe a potápí jako první červenou kouli. I když si vede lépe, než Pettman ve stejné situaci (myslím tím první náběhy), tak i Ronnie končí svůj první náběh ziskem nepříliš výrazných 28 bodů. Stuart Pettman se snaží kontrovat, ale získává pouhých 22 bodů a pouští Ronnieho ke stolu. O'Sullivan neváhá a pokračuje ve sběru dalších bodů.

Po pár strcích je jasné, že Ronnie získává svůj druhý frame v zápase a také je vidět evidentní zlepšení jeho hry, která se zdá být rázem mnohem přesnější a jistější. Frame končí výsledkem 81:22 a Ronnie O'Sullivan srovnává celkový stav na 2:2.

Na řadě je krátká přestávka.

5. frame

Stuart se zdá být po přestávce jako vyměněný a rozehrává velmi slibný náběh, který mu může zajistit vítězství v celém framu. Koule padají poměrně jistě do kapes a Pettman má na svém kontě již 60 bodů a zdá se, že nehodlá svůj náběh přerušit. Bohužel Stuart nakonec chybuje a končí svůj náběh ziskem velmi slušných 66 bodů.

Pokud chce O'Sullivan Pettmana zastavit, musí to provést právě teď, protože Pettman vypadá velmi odhodlaně a nehodlá se tohoto framu jen tak vzdát. – Ronnie O'Sullivan neváhá a jedním mohutným náběhem bere Pettmanovi vítr z plachet a strhává vítězství na svou stranu. Konečný výsledek framu je 71:66 a O'Sullivan vede 3:2.

6. frame

Šestý frame začíná lépe O'Sullivan a získává prvních 29 bodů. Zde však jeho náběh končí a ke slovu se dostává Pettman. Svůj náběh začíná sice velmi rozvážně, ale v bodovém zisku mu to vůbec nebrání. Po chvilce hry má v kapse 50ti bodový náběh a pokračuje vesele dál. Stuart nakonec zahrává 96ti bodový náběh, což mu samozřejmě zaručuje zisk celého framu (30:96). Stav zápasu je 3:3.

7. frame

Sedmý frame začíná poměrně rozpačitě a hned v začátku přechází do snookerové hry. Jako první boduje Stuart Pettman a rozehrává tak svůj první náběh v tomto framu. Bohužel končí velmi slabým ziskem osmi bodů a ke stolu se dostává Ronnie O'Sullivan. Rázně potápí svou první kouli a vypadá to, že se rozhodl tento frame získat. Zahrává velmi pěknou kombinaci (tzv. autobus) do rohové kapsy a opět se posouvá o další krůček k vytouženému vítězství.

50 bodů je na světě a Ronnie pokračuje ve své rychlé "raketové" jízdě. Pokud nic nepokazí, century break bude velmi brzy následovat. O'Sullivan nakonec zahrává 113ti bodový náběh a získává tento frame pro sebe (113:8). Celkový stav je 4:3 pro Ronnie O'Sullivana.

8. frame

Stuart sice potápí jako první, ovšem končí to velmi špatnou pozicí bílé koule v chumlu červených a tak je Pettman nucen v dalším kroku zahrát jistotu. Ronnie to bohužel nedokáže zúročit a Stuart se tak opět dostává ke slovu. Další špatný rozstřel dostává Pettmana do velmi obtížné pozice, která nakonec ukončuje jeho začínající náběh. Aktuální stav framu je 0:31.

O'Sullivan se ujímá šance a potápí své první koule. Bohužel i jeho náběh končí ziskem pouhých 25 bodů (chybou při hře na dlouhou červenou kouli do rohové kapsy). Pettman toho ihned využívá a okamžitě zvyšuje své skóre. Potápí růžovou kouli, následuje těžká červená a je rozhodnuto. Stuart Pettman získává osmý frame a srovnává celkový stav na 4:4.

9. frame

Začíná poslední rozhodující frame zápasu a vůbec není jasné, kdo to vyhraje. Každá chyba může rozhodnout o vítězství jednoho nebo druhého hráče. Bude to O'Sullivan nebo Pettman? Těžko říci.

O'Sullivan potápí první kouli a začíná první náběh zápasu. 25 bodů je v kapse, ale rozstřel červených koulí se moc nepovedl a bohužel není co hrát. Pettman se dostává ke slovu a rozehrává hru na jistotu. Ronnie nečekaně riskuje a potápí. Následně však chybuje při hře na růžovou (současně s růžovou potápí i červenou kouli) a zdá se, že naděje na vítězství jsou rázem v tahu. Stuart však nedokáže reagovat a chybuje na jednoduché červené a přenechává hru O'Sullivanovi.

Celý stůl je poměrně čitelný a pokud O'Sullivan nic nepokazí, má tento frame a zároveň celý zápas v kapse. Musím se přiznat, že takto dramatický závěr zápasu jsem vůbec nečekal. Ronnie O'Sullivan je však stále absolutně v pohodě a dokazuje to perfektně zahranou dlouhou červenou podél dlouhého mantinelu. Frame končí výsledkem 81:6 a Ronnie O'Sullivan postupuje do dalších bojů. Konečný stav zápasu je 5:4.


Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26895 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24897 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.cz



RSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS