Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Northern Ireland Trophy 2006: "Čaroděj" a "Raketa" kouzlí s novou hůlkou ...

16. 08. 2006 - Milan Reinberk - Northern Ireland Trophy

Northern Ireland Trophy 2006, The Waterfront Hall, Belfast
John Higgins přezdívaný "Čaroděj z Wishaw" společně s "Raketou" Ronniem O'Sullivanem použili na Northern Ireland Trophy nové tágo a postoupili mezi elitní šestnáctku turnaje. Ronnie O'Sullivan místy trochu zaostával za jeho nejlepší snookerovou formou, ale nakonec vyhrál boj proti Stuartu Pettmanovi 5:4, Higgins kouzlil hlavně v závěru zápasu a vykouzlil si postup přes Roberta Milkinse 5:3.

Northern Ireland Trophy

"Hrál jsem si s délkou mého starého tága v posledních pár letech, tak jsem se rozhodl zapomenout na staré a hrát s novým. Vzalo mi to trochu času na sehrání, ale teď jsem s ním velmi spokojen." řekl Higgins.

Higgins trochu zaspal začátek zápasu, kde vyhrál dva z prvních čtyř framů Milkins a bývalý Irish Masters semifinalista, šel do vedení i po pátém framu. Higgins mu to ale vrátil i s úroky a vyhrál zbylé tři framy v řadě. Nyní se může těšit buď na Anthony Hamiltona a nebo Dinga Junhui. S kterým změří síly v osmifinále se rozhodne ve středu.

"Je důležité, že jsem vyhrál šestý frame a uhrál to na 3:3." řekl Higgins.

O'Sullivan také hraje s novým tágem - minulý měsíc si ho vyzvedl od legendárního výrobce Johna Parrise - a pojmenoval ho "Layla".

Zkušenost Ronnieho nakonec ovládla rozhodující frame proti světové padesáttrojce Pettmanovi. Ten zahrál break 96 bodů a vyrovnal na 3:3, pak O'Sullivan breakem 113 bodů šel do vedení 4:3. V rozkouskovaném osmém framu to dlouho vypadalo na vítězství Pettmana. Když ale minul těžší červenou ke středové kapse v rozhodujícím framu, byl to pro něj začátek konce. O'Sullivan krásnou dlouhou červenou zahájil svůj náběh a rychlou přesnou hrou, na jakou jsme u něj zvyklí zvítězil. Celý průběh zápasu i jednotlivých framů si můžete přečíst zde.

Ronnie narazí v osmifinále na Matthew Stevense, což slibuje zajímavý zápas. Stevens je ve výjimečné formě a zboural 5:0 Marka Kinga.

"Bylo to jaksi obtížné dnes večer, ale já jsem se z toho těšil a bavil jsem se." řekl 30letý hráč z Chigwell. "Je dobré tu být a lidi jsou vždy ohromní."

Postup si vybojovali i další hvězdy, jako Mark Williams, když porazil Andrew Normana 5:1 a dvojnásobný mistr světa nyní čelí Ryanu Dayovi, či Graeme Dottovi, který vyprovodil 5:3 Jamie Burnetta. Zato finalista loňské sezony z Crucible Peter Ebdon utrpěl porážku 5:3 proti Dominiku Daleovi.

"Peter je pro mne cenný skalp, ale mám pocit, že opět hraji na úrovni a mám z toho radost." řekl bývalý Grand Prix šampión Dale.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26895 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24897 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS