Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Northern Ireland Trophy 2006: Ronnie O’Sullivan do finále v nevídané podívané

19. 08. 2006 - Milan Reinberk - Northern Ireland Trophy

Northern Irelan Trophy 2006, The Waterfront Hall, Belfast
Vážení snookeroví přátelé. Rozhodl jsem se napsat tento článek, který je výhradně o Ronniem O‘Sullivanovi a jeho výkonech ve čtvrtfinále a semifinále Northern Ireland Trophy 2006. Proč? Ti co viděli jeho fantastický výkon v semifinále mají jasno. A pokud mezi tyto šťastlivce nepatříte, je tento článek právě pro vás.

Northern Ireland Trophy

Rekordním časem v zápase na „best of 11“ framů předvedl „Raketa“ Ronnie O’Sullivan ohromující podívanou a dostal se do finále Northern Ireland Trophy 2006. Ronnie zvítězil nad Dominicem Dalem bezkonkurenčně a přímo „raketově“ 6:0. Ronnie přímo létal s úžasným nadšením pro hru kolem stolu a nedal Daleovi sebemenší šanci.

Dvojnásobnému mistru světa zabral „kanár“ pouze 52 minuty a 47 vteřin, čímž překonal vítězství 6:0 Stephena Hendryho nad Davem Haroldem ze semifinále v roce 1993 na International Open v Plymouthu, které trvalo 71 minutu.

Během šesti framů zahrál 8 náběhů nad 60 bodů – 65, 64, 84, 75, 63, 67, 106 a 63. Poměr bodů v tomto zápase je v součtu 608:29. To je ukázka naprosto ohromující pohody a laufu, ve kterém Ronnie v posledních zápasech hraje a pokud mu to vydrží, troufám si říci, že o vítězi NIT2006 je rozhodnuto. Dominic Dale toto utkání bral celkem s úsměvem, ale i tak si nešlo nevšimnout, že byl lehce vyveden z koncentrace tímto výkonem O’Sullivana. Byly tu situace, kdy Ronnie pustil Dalea ke stolu a ten byl schopen několikrát zahrát pouze jediný bod a opět zkazil.

„Jsem si vědom toho, že snooker potřebuje být sledován a musí bavit,“ řekl O’Sullivan. „Snooker je skvělý sport. Když otevřete noviny a vidíte 3 strany kriketu, to není správné. Snooker je minimálně kriketu roven.“

„Ve snookeru je spousta osobností jako Stephen Hendry, Mark Williams, Shaun Murphy a John Higgins. Lidé chtějí vidět vzrušující zápasy a já chci vidět hráče raději útočit než se nořit do hry.“

Světová čtyřicítka Dominic Dale řekl: „Bylo to od Ronnieho perfektní představení. Nemůžete hrát lepší snooker, než takovýhle.“

Ještě než mohl ale Ronnie O’Sullivan sehrát tento skvělý zápas, potkal se ve čtvrtfinále s Ryanem Dayem. Po zlepšeném výkonu ve 3. kole se čekal opět krásný snooker, ale Ryan Day samozřejmě nechtěl zůstat v pozadí dění. Pravda byla ale nakonec taková, že tento zápas byl takovou „nepatrně slabší kávou“ v porovnání s tím semifinálovým

Ronnie O’Sullivanovi trvalo pouze 58 minut, aby vyprovodil Ryana Daye z Northern Ireland Trophy po porážce 5:1.

To, co dominovalo tomuto zápasu, byla opět triumfální hra Ronnieho, který zahrál 455 bodů v pěti framech a zahrál breaky 54, 82, 104 a 106 bodů. Zápas ukončil 67 body v šestém framu a najednou skóroval 379 bodů bez odpovědi soupeře.

„Dneska jsem hrál dobře. Začínám chodit do strků. Nezabředávám do hry a nešílím z toho,“ odpověděl O’Sullivan. „Prostě jen rozstřeluji koule a snažím se dostat do strků na dlouhou vzdálenost. Užívám si to.“

„Chci pobavit. Jestli to dokážu, bude to můj příspěvek snookeru,“ dodal O’Sullivan.

„Všichni hráči mají svou roli ve hře – a já hraji tu svou.“

Ronnie O'SullivanNejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26895 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24897 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS