Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Northern Ireland Trophy 2006: Ding Junhui poráží v semifinále Stephena Lee

20. 08. 2006 - Milan Reinberk - Northern Ireland Trophy

Northern Ireland Trophy 2006, The Waterfront Hall, Belfast
Devatenáctiletá čínská snookerová hvězda Ding Junhui se utká ve finále s Ronnie O'Sullivanem, když porazil v semifinále Stephena Lee 6:1. Po vyřazení Johna Higginse ve 3.kole a po čtvrtfinálovém vítězství nad Shaunem Murphym potvrzuje Ding svou formu a snookerové umění a je určitě příjemným překvapením tohoto turnaje.

Ding Junhui byl už před turnajem pasován do role černého koně a mnoho lidí, včetně mě, ho tipovali na jednoho z účastníků finále. No a co se nestalo - Ding je tam. Jeho hra je opravdu výborná a jsem zvědav, jak si povede ve finále. Ding hrál proti Leemu výborně a pokud to zopakuje i ve finále, může O'Sullivana hodně potrápit. Ding výborně potápí koule přes celý stůl a to je vždy velká šance začít dobrý náběh a zakončit vítězstvím ve framu. Finále tedy slibuje, myslím, skvělou podívanou při střetu Ronnieho snookerového umu a Dingovy pohodové hry.

Při případném vítězství Dinga, by se stal teprve druhým hráčem (po Johnu Higginsovi), který by vyhrál tři bodované turnaje před dovršením dvacátého roku věku.

Jak už jsem řekl, Ding po cestě do finále vyřadil Johna Higginse, což už je výborná vizitka a k tomu připočtěme jména Shaun Murphy - mistr světa 2005 a Stephen Lee - loňský vítěz Welsh Open.

Ding Junhui začal semifinále výborně a vedl již 3:0, když Lee nevyužil šance Dingem nabídnuté a ten vždy skvělým způsobem zahájil cestu za vítězstvím. Breaky 72, 45, 81, 67 a 73 bodů hovoří samy za sebe. Hráči se poté několikrát přetahovali na jistotách, ale specielně Ding zahrával jistoty naprosto precizně a s úžasnou lehkostí. Třeba i to by mohl být recept na O'Sullivana. Dingovi se ale většinou podařilo zahájit náběh a nahrát dostatečný počet bodů potřebných k vítězství. Tak se tedy těšme na finále.

"Bylo to to nejlepší, co jsem tento týden hrál." řekl Ding.

"Líbí se mi hra Ronnieho." dodal. "Je to velký hráč. On je můj hrdina ve snookeru, ale musím na to zapomenout a koncentrovat se na stůl."

"Chci hrát lépe v každém zápase."Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26895 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24897 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS