Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Premier League 2006: O'Sullivan vs. S.Davis a Dott vs. White

03. 12. 2006 - Milan Reinberk - Premier Snooker League

Betfred Premier League 2006, Manchester
A je to tady. Dlouho očekávané semifinále Betfred Premier League rozhodlo o dvojici letošních finalistů. Věřím, že mnoho snookerových fanoušků si přálo finále mezi Ronnie O'Sulivanem a Jimmy Whitem. A právě o tomto složení, které je snad nejpřitažlivější ze všech možných, se rozhodlo včera, 2. prosince, v zápasech O'Sullivan vs. Davis a Dott vs. White. Podívejme se tedy, jak tyto bitvy probíhaly a zejména utkání Graeme Dotta s Jimmy Whitem, bylo velice zajímavé a dramatické.

Graeme Dott 4:5 Jimmy White
шалфей

Jimmy White omráčil mistra světa Graeme Dotta a zahraje si ve finále Premier league 2006. White, který spadl až na 51. místo na světě, předvedl jeho letos nejlepší snooker a i díky breakům 64 a 94 bodů vedl již 4:0. Dott ale ukázal své kvality a sílu, když čtyřmi framy v řadě vyrovnal. Jimmy White ale dokázal urvat poslední frame a vyzve O'Sullivana ve finále. ягоды годжи

"Čím více a lépe hraji, tím jsem šťastnější, " řekl White. "První dva nebo tři framy jsem měl docela štěstí, ale hrálo se mi pak docela dobře, když jsem vedl 4:0."

"Graeme ale nechyboval v dalších třech framech a za stavu 4:4 to byla loterie. Jsem šťastný, že jsem vyhrál."

Oba hráči byli v úvodu nervózní a tomu také odpovídal první frame. Hráči se několikrát vystřídali u stolu, ale nedařilo se uhrát nějaký větší break. Až Dottova nepotopená červená do pravé střední kapsy dala Whiteovi šanci. Ten dokázal dohrát stůl až do růžové a po vítězství 50:67 vedl 0:1.

Druhý frame pokračoval podobným způsobem. White nahrál 7 bodů, když potopil jednotlivě 3 červené a získal jeden faul od Dotta. Ale Dott dal Jimmymu šanci. White pak zahrál náběh 64 bodů, rozhodl o výhře 0:71 a o vedení 0:2.

Pokud byly ale první dva framy rozkouskované, ve třetím hrál White nádherný snooker. I když v závěru minul modrou, break 94 bodů ho zaslouženě poslal do vedení 0:3.

Jimmyho fanoušci mohli být u vytržení z tohoto vývoje zápasu a to gradovalo i ve čtvrtém framu, po kterém White vedl již 0:4. Zde zahrál break 33 bodů, ale Dott měl šanci, aby tento frame ukořistil pro sebe. Faul mu to ale nedovolil a White vyhrál tento frame o 42 bodů 20:62.

Graeme Dott ale poté předvedl, proč je mistrem světa a dokázal toto utkání zdramatizovat fantastickým comebackem. Všichni snad již viděli Jimmyho ve finále, ale Dott dokázal tento zápas vyrovnat. Nejprve předvedl break 87 bodů, jeho nejvyšší náběh v utkání, čimž snížil na 1:4 a poté breakem 51 bodů vyhrál i šestý frame a stav byl 2:4.

Na Jimmy Whiteovi začala být vidět nervozita, když z jeho slibného vedení Dott postupně ukrajuje jeden frame za druhým. V sedmém framu White získal jen devět bodů a Dott se dostal na dostřel jediného framu, když zahrál break 31 bodů a vyhrál 57:9.

Drama tohoto zápasu s každou koulí rostlo a rostlo a diváci byli v očekávání, jestli se Dottovi podaří vyrovnat toto utkání. A stalo se. Slušným náběhem 61 bodů si Dott vynutil devátý rozhodující frame, když v tom osmém vyhrál 90:16.

Devátý frame byl impozantní. White začal velice dobře a v úvodu vedl 28:1. Nicméně, on byl pak jen jeden strk od prohry, když dvakrát po sobě fauloval, aniž by k tomu byl přinucen soupeřem. V případě třetího netrefení by následoval konec framu s vítězstvím Graeme Dotta. Napotřetí to už ale vyšlo a White nakonec dokráčel k velice překvapivému vítězství v zápase.

Dott řekl: "Já jsem chtěl vyhrát, ale Jimmy hrál dobře. Z počátku to vypadalo jako noční můra. Někdy můžete být za stavu 4:0 demoralisováni a neschopni jakékoli akce, ale to dnes nebylo."

Ronnie O'Sullivan 5:2 Steve Davis

Ronnie porazil v semifinále Premier League Steva Davise 5:2 a v cestě za celkovým vítězstvím stojí už jen Jimmy White, který překvapivě přehrál Graeme Dotta.

O'Sullivan měl fantastický start, kdy předvedl break 111 bodů a získal úvodní frame 111:18.

Brzy byl ale stav již 2:0, když O'Sullivan raketovým tempem nahrál breaky 42 a 54 bodů. Davis se tak ocitl před těžkým úkolem: Jak zastavit Ronnieho?

Ve třetím framu ale přišla chyba O'Sullivana na růžové kouli. První šance Davise na zisk tohoto framu ale zůstala bez využití. Rýsovala se i druhá a to po těžké červené do středové kapsy, kterou O'Sullivan také netrefil. Ale Davis se nechopil ani této příležitosti a Ronnie pak nahrál náběh 74 bodů, který mu zajistil vedení 3:0 po výhře 74:1. Zajímavostí je, že v prvních třech framech nahrál O'Sullivan celkem 285 bodů, zatímco Davis pouhých 35.

Skoro už to vypadalo, že si O'Sullivan připíše i čtvrtý frame, ale nepotopil hnědou kouli, která by mu zajistila vítězství ve framu a nechal připsat frame Davisovi.

"The Nugget" Davis měl šanci snížit i na 3:2. Ovšem po nahrání pouhých 17 bodů minul černou. O'Sullivan měl tedy další šanci a využil ji. Zahrál break 86 bodů a skóre 106:17 bylo dostačující k vedení 4:1.

Davisovi se ale povedlo ještě snížit. Náběhy 28 a 32 bodů mu pomohly k výhře 64:28 v šestém framu. Ovšem žádný comeback se nekonal a náběh 64 bodů pomohl O'Sullivanovi definitivně do finále, když sedmý frame vyhrál 71:14.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26893 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24896 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS