Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Premier League 2006: "Rocket" O'Sullivana nezastavil ani "Whirlwind" White

04. 12. 2006 - Milan Reinberk - Premier Snooker League

Betfred Premier League 2006, Manchester
"The Rocket" Ronnie O'Sullivan jednoznačně a jasně přehrál ve finále Premier League Jimmy Whitea. Způsobem "start-cíl" se přehnal přes Jimmyho jako uragán a vyhrál 7:0, když zahrál i dva stovkové breaky a zajistil si tak ligový hattrick. "The Whirlwind" ale doufal, že zvedne trofej on sám. Bylo by to podruhé, po vítězství v roce 1993, ale Ronnie zcela ovládal vývoj zápasu a když ještě přidal breaky 122, 113, 93 a 73 bodů, proměnil tento zápas ve hru na jednu bránu.

Premier League бергамот

Ronnie O'Sullivan 7:0 Jimmy White

"Já jsem vstoupil dobře do zápasu a tím jsem vyvinul na Jimmyho tlak. To bylo pro něj velice obtížné, " řekl O'Sullivan. "Hrál tak dobře, že se dostal do finále a já očekával, že tak bude hrát i teď, ale snooker je záhadná a podivná hra."боярышник

O'Sullivan vyhrál poslední dva ročníky ligy a White věděl, že by musel předvést svůj nejlepší výkon, aby "Raketu" porazil. Ronnie totiž neprohrál 22 zápasů v řadě. White prohrál v základní části s O'Sullivanem 5:1 a určitě by to O'Sullivanovi chtěl oplatit právě ve finále. Brzy ale prohrával 1:0. Když Ronnie zahrál break 49 bodů a získal první frame výsledkem 77:7.

Ve druhém framu měl Jimmy jedinečnou šanci na vyrovnání, když napodobil výkon O'Sullivana z prvního framu a vyprodukoval break 49 bodů. Potom ale byl přinucen hrát těžší červenou, kterou minul. To byla voda na mlýn O'Sullivana, který vyhrál frame 62:49. Stav zápasu byl tedy 2:0 a White měl plno starostí s tím, jak se udržet v zápase.

Jimmy pak zahrál ve třetím framu nepodařenou jistotu. Ta dala O'Sullivanovi další šanci. V tu chvíli měl Ronnie možnost nahrát 140 bodový break, který by byl největším v letošní lize, ale nepotopená modrá přerušila jeho snahy a break se nakonec zastavil na 122 bodech. I to ale samozřejmě stačilo k vítězství a vedení 3:0.

Utkání se tedy stávalo jasnou záležitostí pro O'Sullivana a White potřeboval nutně vyhrát následující čtvrtý framem, aby mohl ještě pomýšlet na nějaký zvrat v utkání. Ronnie byl ale večer neporazitelný. Předvedl tu další fantastický break 93 bodů a jen minutá růžová nedovolila další "stovku". Stav skore: 93:0 a tedy celkově 4:0.

O'Sullivan i v pátém framu brzy sestavil 35 bodové vedení, než udělal chybku a minul černou. White ale nakonec překvapivě nechal připsat frame soupeři, i když prohrával o 29 bodů s 35 body na stole. Stav byl tedy již 5:0.

Zřetelně frustrovaný White začal dělat v šestém framu nevynucené chyby a nechal O'Sullivana znovu hrát. Ten se blýskl náběhem 73 bodů a vedl již 6:0, když tento frame skončil poměrem 98:1. Jeden jediný frame ho tedy dělil od vítězství a v tu chvíli byl White skutečně na dně.

V sedmém framu O'Sullivan dal Whiteovi vzácnou šanci. Ten uhrál ale jen devět bodů a minul modrou. To ještě netušil, že jsou to jeho poslední body v zápase. "Raketa" zpečetil své vítězství breakem 113 bodů a stylově tak zakončil své suverénní působení v celé letošní lize výhrou 113:9.

Leanne Hunter, sestra zesnulého Paula Huntera, pak předala O'Sullivanovi trofej a šek na 79.000 liber. Jimmy White ale také nepřišel zkrátka a dostal šek na 44.000 liber.

Leanne sama poté převzala šek na 10.000 liber, který bude příspěvkem pro Hunter Foundation.

"Já jsem pyšná, že tu mohu dnes večer být a zastupovat Paul Hunter Foundation, " řekla Leanne Hunter. "Chci říci, že moc děkuji Premier League, sponzorům Betfred a hráčům za jejich příspěvek, který pomůže sociálně slabým a postiženým dětem hrát snooker. Paul byl báječný člověk i bratr. On by byl pyšný."

O'Sullivan, který je považovaný za jednoho z nejlepších kulečníkových hráčů v historii hry, se netajil ani tím, že by rád zvedl i pohár pro mistra světa To se mu povedlo jen dvakrát. V roce 2001 a 2004. Ale on věří, že v tomto sportu dosáhne ještě lepších výsledků. Podle svých slov se určitě chystá ještě na pár světových titulů.

Pro Jimmy Whitea to bylo nyní první finále za posledních 32 měsíců a připustil, že lepší hráč vyhrál.

"Já měl šanci vyhrát druhou hru, " řekl White. "Ronnie byl ale lepší a lepší a stačila mu vždy jen jedna šance a vyhrál celý frame. Jsem trochu zklamaný, že jsem mu nenabídl lepší hru."

Leanne Hunter a Ronnie O'SullivanNejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26893 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24896 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS