Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Andrew Higginson zahrává 147 bodový break

16. 02. 2007 - Milan Reinberk - Welsh Open

Welsh Open 2007, Newport Centre
Andrew Higginson korunoval své výkony poslední doby a potvrdil fantastickou formu, která ho provází i na Welsh Open 2007, když ve druhém framu čtvrtfinálového zápasu s Ali Carterem zaznamenal maximální break 147 bodů.

Welsh Open

29letý Higginson si za tento parádní kousek odnese odměnu ve výši 20.000 liber a také pravděpodobně prémii za nejvyšší náběh turnaje, která činí 2.000 liber. Pro Higginsona, který si snookerem zatím vydělal v kariéře "jen" necelých 70.000 liber je to obrovská odměna za jeho skvělou hru, kterou v poslední době předvádí.

Andrew HigginsonJe to jeho první 147ka v kariéře, když jeho nejvyšší náběh byl zatím o devět bodů menší, tedy 138 bodů, který zahrál v roce 2005 na PIOs.

Na Malta Cupu 2007 se Higginson poprvé probojoval do osmifinále, kde prohrál s Kenem Dohertym, ale nyní překonává jeden svůj rekord za druhým. Polepšil si o jedno kolo a ještě zahrál maximální break. Co si tedy přát více? Snad jen vyhrát turnaj.

Marco Fu, John Higgins a Michael Judge, ti všichni už skončili prošpikováni Higginsonovým tágem a s takovými výkony by jsme ho mohli za chvíli vidět hodbě vysoko v provisorním pořadí. Zatím se Andrew nacházel před Welsh Open na 63. místě, ale nyní již je katapultován o mnoho míst výše.

Tato 147ka je 56. v historii a již druhá v letošním roce, když první zahrál Ding Junhui v lednu na Masters. Když ale vezmeme v úvahu celou sezonu, je to již třetí maximální break, jelikož se to povedlo i Jamie Copeovi na Grand Prix 2006.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26894 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24897 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS