Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Ding Junhui: "UK Champ je pro mne skutečná výzva."

04. 12. 2007 - Milan Reinberk - O kom se mluví ...

Odvaha, sebedůvěra, jistota ve hře. Tím vším doslova překypuje čínská superstar Ding Junhui. V jeho mladém věku začíná jeho kariéra nabírat opravdu na obrátkách a to jen dokládají výkony například z nedávno skončené Premier League. Ding tu porazil hvězdy jako Ronnie O'Sullivan, Stephen Hendry či Steve Davis a zastavil ho až John Higgins v semifinále.

I když Ding Junhui nedokázal Premier League nakonec vyhrát a titul získal již počtvrté za sebou Ronnie O'Sullivan, Ding vybojoval první místo v tabulce po základní části a to už samo o sobě zmanemá obrovský úspěch.

A jak sám Ding řekl, všechny tyto události v Premier League, které si světová devítka Ding zaslouženě užívá, mu dodaly potřebnou sebedůvěru do nadcházejícího UK Championship. Tento Dingův oblíbený turnaj startuje již v sobotu a Adrian Gunnell bude mít asi hodně práce s tím, aby rozjetého Dinga alespoň potrápil.

Ding JunhuiJeště máme všichni v paměti zápas posledního kola Premier League, kde Ding doslova rozdrtil Stephena Hendryho 6:0 a kde zahrál 495 bodů bez odpovědi soupeře, čímž překonal o bod rekord Johna Higginse z roku 2005 z finále Grand Prix. Více zde.

Výstavním kouskem zůstává i jeho úctyhodných 12 stovkových breaků v základní části ligy, kdy mu v tomto směru "skoro" stačil pouze pozdější vítěz Ronnie O'Sullivan, který jich nahrál 9. V semifinále pak Ding přidal ještě jeden stovkový náběh proti Johnu Higginsovi.

"Myslím, že Premier League by mohla být mým zlomovým bodem v této sezoně," řekl Ding serveru sohu.com. "Nehrál jsem dosud nijak vyrovnaně a občas jsem se cítil i docela vyčerpaný. Ale nyní je to to, co jsem potřeboval. Myslím, že se mi každým dnem vrací má nejlepší forma."

Teprve 20letý Ding je vůbec nejmladším hráčem, který dokázal vyhrát tři bodované tituly. Jsou to China Open 2005, UK Championship v roce 2005 a Northern Ireland Trophy o rok později, kde přehrál Ronnie O'Sullivana. Ten mu tuto porážku oplatil ve finále Masters 2007.

"Já chci být lepší v každém zápase který hraji," řekl Ding. "Má motivace nejsou peníze."

"Před touto sezonou jsem se cítil pod velkým tlakem, protože lidi vždy chtějí, abych vyhrál všechny zápasy, ale všichni hráči s kterými hraji jsou těžkými soupeři."

"Dokázal jsem se ale uvolnit po několika podařených zápasech proti vrcholovým hráčům a nyní se cítím opravdu skvěle a jistě před nadcházejícími zápasy."

Loni Ding na UK Champ vypadl ve čtvrtfinálovém zápase proti svému treninkovému partnerovi Peteru Ebdonovi, jelikož boje na Asijských hrách, odkud si přivezl tři zlaté medaile, a nabitý program mu nedovolil naplno se soustředit na tento zápas. Čtěte zde.

"Jestli se bude dále takhle zlepšovat a zapracuje na detailech své hry, bude několikanásobným mistrem světa," řekl o Dingovi Ronnie O'Sullivan. "Tenis má Federera, golf má Tiger Woodse, Ding by mohl být stejný ve snookeru."Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88152 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85376 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29957 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27496 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26964 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24994 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24956 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24240 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30745

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS