Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Druhá exhibice Stephen Hendry vs. Ronnie O'Sullivan

25. 02. 2007 - Milan Reinberk - Novinky a zajímavosti

Legends of Snooker Tour, Sands Centre, Carlisle
Stephen Hendry a Ronnie O'Sullivan, dvě největší snookerové legendy a dva největší hráči snookerové historie, se opět potkali v exhibičním zápase na devět framů. První zápas sehráli začátkem února v Cornwallu a úspěšný byl Stephen Hendry. Tentokráte uchvátili fanoušky ve čtvrtek 22. února v Sands Centre a odveta si v ničem nezadala s prvním úchvatným zápasem.

Stephen HendryPo minulém zápase se mohl radovat Stephen Hendry, který vyhrál 6:3, ale zápas, který diváci viděli, byl podle slov Johna Virga "tím nejlepším, co lze vidět". O tomto zápase, kde oba hráči dohromady zahráli neuvěřitelných sedm stovkových breaků, si můžete přečíst zde.

Nyní se tedy potkali v odvetě a oba před zápasem slíbili že jejich hra bude opět útočná a to dodrželi ve všech devíti framech. Laťka je po minulém utkání nastavena opravdu vysoko a tak se každý fanoušek těšil na to, co uvidí nyní. Zápas byl opět představen jako součást Legends of Snooker Tour a opět ji moderoval John Virgo.

"Třebaže zde není ten určitý tlak jako v soutěžních zápasech, oba chceme vyhrát," řekl Hendry v předzápasovém rozhovoru. "Rozdíl je v tom, že si můžeme zkusit různé varianty hry a nemusíme hrát tolik do jistot."

Lépe začal v zápase Ronnie O'Sullivan, když zahrál 73 bodů v náběhu během úvodního framu. Dal tak jasně najevo, že chce v utkání uspět, ale Hendry dokázal vyhrát druhý frame, což znamenalo vyrovnání stavu na 1:1.

Oba hráče pak tento výsledek nabudil ještě více a začali stupňovat své tempo, které nabralo až neskutečné obrátky. Nikdo jiný není prostě schopný hrát takový snooker, jako právě Hendry a O'Sullivan.

Ronnie O'SullivanHráči pak předvedli v dalších několika framech opravdu dechberoucí snooker a parádní potápění. To korunoval Ronnie O'Sullivan ve čtvrtém framu, kde předvedl 122 bodů v náběhu. Hendry ale oplatil podobnou mincí a 111 bodovým náběhem nenechal žádného diváka v klidu sedět. Nervozní diváci dokonce vstávali ze židlí unešení touto super podívanou.

Napětí pak ještě rostlo s dvěma šancemi Stephena Hendryho na maximální break 147 bodů. I když se mu nakonec 147ka nepovedla, o to více parádních náběhů bylo k vidění. Vše nakonec završil Hendry 109 bodovým náběhem v rozhodujícím framu.

Hendry tedy opět vyhrál zápas 6:3 a i když jeho hra nebyla tak plynulá jako O'Sullivanova, opět ukázal, proč je světovou jedničkou.

O'Sullivan řekl: "Vždy je dobré, když se dostanete alespoň na chvíli ke stolu a vždy potěší vidět fandící publikum a navštívit různá místa."

Nyní čeká oba ještě několik takových zápasů a pokud se bude hrát v takovémto fantastickém tempu a atmosféře i nadále, mají se fanoušci opravdu na co těšit. Lákadlem je nyní i to, že Ronnie prohrává v pomyslném souboji 0:2 na zápasy a určitě udělá vše pro to, aby to byl právě on, kdo se bude příště radovat.

To se mu může povést již 16. března v Kidderminsteru a pak ještě třikrát. V Huddersfield 17.března, v Glenrothes 5.dubna a ještě v Perth 6.dubna.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26893 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24896 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS