Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Filipínci vyhráli World Cup of Pool 2006. Cайт о макулатуре

28. 08. 2006 - Milan Reinberk - Pool 9-ball 8-ball

PartyPoker.com World Cup of Pool 2006, The Newport Center, South Wales
Příjemný den všem fanouškům poolu a kulečníkových her. V týdnu od 22.srpna do 27.srpna se konal World Cup of Pool 2006 a já vám v tomto článku přiblížím, co zajímavého se zde událo. V hledáčku jsou samozřejmě Ronnie O'Sullivan, Steve Davis či česká dvojice Roman Hybler a Michal Gavenčiak, kteří se tohoto podniku zúčastnili.

Jednotlivé zápasy se hrály systémem dvojic, kdy každou zemi reprezentují dva hráči a ti se střídají pravidelně po každém strku. Celý turnaj je pojat jako "KO" systém. Kdo vyhraje, postupuje. V prvním kole se hrálo na devět vítězných racků, stejně tak i ve druhém a ve čtvrtfinále. V semifinále už to bylo na 11 a finále na 13 vítězných. сайт о макулатуре Кооператор 2000

A o co jde vždy až na prvním místě? Přece o peníze. Celková dotace byla 250.000 dolarů. Pro vítěze bylo připraveno 60.000 dolarů, pro poraženého finalistu 30.000 dolarů. Semifinalisté si přišli na 16.000 a čtvrtfinalisté dostali o šest tisíc dolarů méně. Za účast v posledních 16 bylo 5.000 dolarů a 3.000 dolarů dostali účastníci last 32.

Za největší favority turnaje byli určitě jednoznačně považováni Filipínci ve složení Francisco Bustamante a Efren Reyes, tým USA ve složení Earl Strickland a Rodney Morris a určitě také Nizozemci Nick van den Berg a Niels Feijen.

Hlavní oblastí mého zájmu, a i tohoto článku, jsou ale jednoznačně týmy Česká republika (Roman Hybler a Michal Gavenčiak), Anglie "A" (Ronnie O'Sullivan a Raj Hundal) a Anglie "B" (Steve Davis a Daryl Peach).

Čeští borci se střetli v prvním kole s týmem Polska ve složení Radoslaw Babica a Mariusz Roter a jak mohu již prozradit, Polsko se stalo první nasazenou zemí, která vypadla z World Cup of Pool po prohře 9:6. Polská strana prohrávala již 6:1. Navzdory bojovnosti a snížení na 7:6 se projevil nedostatek kolektivní práce a to zapříčinilo jejich prohru.

"My jsme netrénovali příliš mnoho společně, jen po dva dny před turnajem. Ale to byla chyba, měli bychom hrát více protože jsme nemysleli stejně." řekl polský hráč. "Vždy jsem si myslel, že jsme mohli vyhrát, dokonce i když jsme prohrávali 6:1. Prohráli jsme ne proto, že oni hráli dobře, ale protože my jsme udělali tři snadné chyby ze začátku utkání."

Češi se ujali v první racku vedení 1:0, ale Poláci ve druhém vyrovnali. Poláci poté vyprodukovali několik chyb a i když naši hoši také nehráli bezchybně, dokázali se vyšplhat až na vedení 6:1. Ale Poláci se rvali statečně a poté, co Češi nedokázali potrestat jejich chyby, se dostali na stav 7:6. Ale Roman s Michalem se do toho zakousli a vyhráli zbylé dva racky a zajistili si postup do druhého kola, přes určitě mírně favorizovaného severního souseda. Tam na ně čekala Kanada.

Kanada ve složení Luc Salvas a Tyler Edey v zápase s naším duem prohrávala již 7:4, ale dostala se zpět do utkání a dokonce se ujala, pod sílícím tlakem na české hráče, vedení 7:8. Ale Češi je definitivně srazili finálními dvěma racky a došli si pro vítězství 9:8. Zápas se nesl v nervózním duchu na obou stranách, ale Česká republika měla přeci jenom více štěstí a po výhře se mohla těšit na Filipínce. Už nyní to je, myslím, fantastický úspěch českého poolu. Blahopřejeme.

Říká se do třetice všeho dobrého a na naše hochy tedy ve třetím zápase čekali ve čtvrtfinále Filipínci. Michal Gavenčiak a Roman Hybler se mohli postarat o jednoznačně největší překvapení turnaje, pokud by přešli přes největšího favorita turnaje. Ovšem toto přísloví tu bohužel neplatilo. Naše dvojice s nimi ale sehrála velmi pěkný zápas a i přes prohru 9:6 podali výkon, za který se stydět určitě nemusí. Filipínci se ujali brzkého vedení 3:0, ale z dalších sedmi racků vyhráli pouze jeden a schylovalo se k dramatu a k velkému překvapení. Naši se tudíž dostali do vedení 6:4. Nicméně Filipínci ukázali jejich sílu a po sérii pěti racků v řadě vyřadili naše hochy a postoupili do semifinále.

"Bylo to pro nás děsivé utkání." řekl Bustamante. "Vedli jsme 3:0, ale pak nám to vrátili a přehrávali nás. Ale je to do devíti a vyhrát může každý. Je velmi důležité, že jsme i přes špatný výkon dokázali postoupit."

Cesta našeho týmu tedy skončila ve čtvrtfinále, ale hráči předvedli bezesporu dobrou hru a postupem až do čtvrtfinále předčili očekávání možná většiny z nás a ukázali kvalitu českého poolu.

Ale co Ronnie O'Sullivan a Steve Davis?
Španělé David Alcaide a Rafael Guzman se bohužel těšili ze sladkého vítězství nad Anglickou dvojicí Hundal-O'Sullivan 9:8 po dramatickém zápase prvního kola. Anglie vedla 8:7 a chyběl jeden jediný rack, ale Španělé uhráli finální dva racky snadno pro sebe a zvítězili. Cesta týmu Anglie "A" tedy skončila již v úvodu turnaje.

Guzman k zápasu řekl: "Já jsem se těšil hodně, ale byl jsem velmi nervózní. Hrál jsem dobře, ale minul několik snadných koulí."
Hundal potvrdil zklamání anglického týmu. Řekl: "Já jsem byl v tlakových situacích tolikrát. Obvykle zvítězím a Ronnie je stejný."

Zato týmu Anglie "B" ve složení Steve Davis a Daryl Peach se na turnaji vedlo o trochu lépe, když dokázali porazit v prvním kole 9:6 soupeře z Koreje, ale jejich cesta pavoukem vzhůru skončila již ve druhém kole, kde nestačili na dvojici Earl Strickland a Rodney Morris z USA, kterým podlehli 9:3. Tým USA je dalším velkým favoritem celého turnaje.

Turnaj nakonec skutečně vyhráli Filipínci, kteří cestou do finále porazili ještě Německo a ve finále se střetli s týmem USA, jež přešel po Anglii "B" ještě přes Hong Kong a Vietnam.

Všechny výsledky jednotlivých zápasů a složení jednotlivých týmů si můžete přečíst zde.
Další informace a zajímavosti najdete na oficiálním webu turnaje www.worldcupofpool.com.

Přeji pěkný den a nashledanou při blížícím se turnaji International Pool Tour v září.

O'Sullivan - Hundal

O'Sullivan - Hundal

Hybler - Gavenčiak

Hybler - Gavenčiak

Подавляющая часть макулатуры заготавливается из легкодоступных компактных источников: промышленных, торговых и административных предприятий и учреждений. Организуется сбор её у населения. Для стимулирования сбора макулатуры в настоящее время используется следующая технология: специализированные предприятия приобретают за деньги небольшие партии макулатуры у сборщиков, а затем продают крупные партии макулатуры бумажным фабрикам. Современная система сбора и переработки макулатуры предусматривает оснащение мест концентрации макулатуры специальным оборудованием. Однако в СССР, начиная с 1960-х гг., существовала иная система сбора макулатуры. Во-первых, к сбору макулатуры привлекались учащиеся школ. Для каждой школы была установлена годовая норма сбора макулатуры. Во-вторых, для стимулирования сбора макулатуры гражданами производился обмен собранной ими макулатуры на так называемые дефицитные, то есть отсутствующие в свободной продаже товары, прежде всего книги. В СССР существовала сеть приёмных пунктов-магазинов «Стимул», граждане сдавали макулатуру и тряпки. После единовременной сдачи 10 кг макулатуры выдавался талон для приобретения дефицитной книги. Однако купить книгу можно было только после сдачи 20 кг макулатуры за один том. При последующей сдаче дополнительных килограммов на талон наклеивали марки. Если художественная книга шла в двух томах — то нужно было сдать 40 кг макулатуры. Некоторые вещи можно было купить только после сдачи определённого количества килограммов тряпок, например, магнитофонную кассету, кубик Рубика. Макулатура составляет по весу примерно 40 % всех твёрдых отходов. На 2004 год уровень сбора макулатуры в России составил 12 %, в мире - 49 %, в США - 50 %, в Европе - 59,4 %. Самый высокий уровень сбора макулатуры был в Германии и составил 73,6 %. По данным на начало 2008 года Европа по-прежнему остаётся мировым лидером по сбору макулатуры с уровнем в 64,5 %. По данным The European Recovered Paper Council (ERPC)[1] уровень сбора макулатуры в Европе в 2015 году достиг отметки в 71,5 %. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0


Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26894 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24896 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS