Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Finále bude rozhodovat Terry Camilleri

02. 02. 2007 - Milan Reinberk - Rozhodčí u zeleného stolu

Malta Cup 2007, Malta
Nedělní finálový zápas letošního Malta Cupu bude určitě nezapomenutelným dnem pro snookerového rozhodčího Terry Camilleriho, jenž bude právě tím "mužem v bílých rukavicích", jenž bude tento zápas rozhodovat.

Malta Cup

Terry CamilleriTerry se stal profesionálním rozhodčím v roce 1990 a finále v Hilton Conference Centru v Portomaso bude letos jeho důležítým mezníkem kariéry. Vždyť bude rozhodovat své první finále, navíc na jubilejním dvoustém bodovaném turnaji a ještě v domácím prostředí. Dostalo se mu tedy velké pocty a stane se tak teprve druhým rozhodčím z Malty, který finále rozhodoval.

Camillerimu je 33 let, narodil se na Mediterranean Island, je pyšným otcem dvou dětí a rozhodování tohoto finále je pro něj splněním velkého snu. Není se ale vcelku čemu divit, jelikož Terry již dlouhá léta platí za jednoho z nejlepších a nejuznávanějších rozhodčích na snookerovém okruhu.

"Těšil jsem se na tento den několik let. Je to pro mne první finále, první bodovaný turnaj a navíc ještě v domácím prostředí. Je to fantastické." řekl Camilleri.

Camilleri měl snooker vždy jako ohromnou zálibu. Dokonce ho i nějaký čas sám hrál, ale stát se rozhodčím ho lákalo více. Cestu mezi rozhodcovké celebrity započal na turnaji Pro-Am právě na Maltě v roce 1990. Od té doby se účastnil mnoha důležitých čtvrtfinálových i semifinálových zápasů, kterými bylo třeba semifinále na UK Champ a nebo čtvrtfinále na mistrovství světa.

Ve snookerovém světě je Terry velice oblíben mezi hráči i ostatními lidmi pro jeho přátelský výraz a přijemnou povahu. Dokonce si získal i přezdívku "Squid", což je synonymum slova "Calamari", které se podobá jeho příjmení a znamená oblíbený druh mořské ryby.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88083 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85314 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29904 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27439 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26911 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24926 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24905 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24190 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30702

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS