Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Jan Verhaas - snookerová rozhodcovská star

04. 05. 2006 - Milan Reinberk - Rozhodčí u zeleného stolu

S 6 stopami a 6 palci si ho lidé hned všimnou když vstoupí do místnosti. Ale Verhaas je také typický Holanďan: přátelský a charismatický.Tato kombinace ho udělala populárním jak v celém snookerovém světě, tak u každého z hráčů a jako 39 letý dostal možnost rozhodovat jeho druhé snooker finále v Crucible.

Verhaas, který měl na starost utkání v roce 2003 mezi Markem Williamsem a Kenem Dohertym řekl BBC sportu, že se nemůže dočkat až vstoupí v sobotu do divadelní areny k zápasu finále. "Jsem extrémně nabuzený", řekl. "Rozhodovat světové finále je pro mě vrchol kariéry. Ale je to mé druhé finále a vím co mohu očekávat. Moji první zkušenost jsem si opravdu užíval a nebyl nervózní, ačkoli adrenalin se mi pumpoval, protože si uvědomíte, jaká je to příležitost." Snooker je v Nizozemí několik let velice populární, ovšem Nizozemci musejí ještě vyprodukovat nějakého hráče světové třídy. Navzdory tomu byl Verhaas vždy odhodlaný vydobít si místo na světové scéně jako rozhodčí.

"To byla šance na začátek soudcování", osvětlil. " v roce 1989 jeden z mých nejlepších přátel otevřel snookerový klub v Rotterdamu a já jsem začal s vracením koulí při finále s jeho konkurencí. Anglický rozhodčí Michael Clarke si zvykl chodit k nám na turnaje. Učil mě spletité detaily hry. Udělal jsem zkoušky a tak začal mů vzestup k vrcholu. Začal jsem dohlížet na amatérské zápasy, ale obdivoval jsem špičkové rozhodčí jako Len Ganley, John Street, John Williams a Alan Chamberlain a chtěl se dostat tam kde byli oni. Byli v televizi a s velkými celebritami v 80. a 90. letech. Jsem šťastný, že jsem dosáhl svých ambicí, ale pracoval jsem velice tvrdě, než jsem se dostal tam kde jsem."

Ti kdo znají Verhaase, říkají, že má až hříšný smysl pro humor, ačkoli on sám je v zápasech velice vážný. "Měl jsem několik trapných momentů. Zastavil jsem jednou hru po 15 minutách, protože jsem začal dostávat záchvat smíchu. Nemohl jsem to zastavit," vzpomíná Verhaas. "Bylo to v Thajsku. Tony Drago hrál proti hráči s divokou kartou z Malajsie. Malajský hráč vydával různé tělesné zvuky a já vyprskl a slzy se mi hnaly po obličeji. Doufám že už se to nikdy nestane, ale bylo to legrační.

Lidé se ho často ptají kdy skončí v UK a Irsku, ale když se vrací do Holandska, je to pro něj úplně rozdílný zážitek. "Lidé nevědí, co doma dělám. V Holandsku žiju tajnůstkářský a uzavřený život.

Jan Verhaas


Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26893 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24896 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS