Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Jimmy White: "Bude zvláštní hrát Masters bez Paula."

12. 01. 2007 - Milan Reinberk - Masters

První letošní turnaj, kterým je očekávané Masters, začíná již v neděĺi. Možnost zahrát si na něm má i snookerová legenda "Whirlwind" Jimmy White, ovšem jak sám říká, tento turnaj bude bez Paula velice zvláštní. Paul Hunter patřil před svou tragickou smrtí k ikonám tohoto turnaje, který dokázal třikrát vyhrát v letech 2001, 2002 a 2004.

Paul HunterPaula Huntera si všichni hráči pamatují jako hráče, který nikdy nic nevzdal jak u snookerového stolu, tak ani v osobním životě. Byl to upřímný a skromný chlapík, který nikdy o nikom neřekl špatné slovo a o to horší je osud, který ho zastihl minulý rok, kdy podlehl rakovině.

Mnoho smutku a emocí vyvolala tehdy tato událost a ještě stále vyvolává, jakmile se někde objeví jeho jméno. Většina snookerových hráčů a mnoho fanoušků mu přišlo vzdát hold na jeho pohřeb a stále se hledají cesty k tomu, aby byl po Paulovi pojmenován nějaký významný turnaj či trofej. Jak možná víte, v Německu již po Paulovi pojmenovali bývalé German Open, nyní tedy Paul Hunter Classic, kde Paul velice rád také hrával. Ale stále se s jeho smrtí mnoho lidí nevyrovnalo a bojují s touto ztrátou ze všech sil. Příkladem za všechny může být Ronnie O'Sullivan.

Paul Hunter patřil k nejlepším světovým hráčům a podle předpovědí se měl stát i mistrem světa, ale svůj nejlepší snooker bezpochyb hrál právě na Masters ve Wembley, když se pokaždé dokázal vrátit do finálového zápasu za výrazně nepříznivého stavu a vyhrál jej třikrát poměrem 10:9.

Paul HunterJedním, kdo stále volá po pojmenování turnaje či ceny na počest Paula Huntera v Británii je Jimmy White.

"Paul tu v tomto sportu zanechal obrovskou mezeru a bude to zvláštní, hrát ve Wembley bez něj," řekl White pro BBC. "Bude to těžké pro každého, když právě tady dokázal tak zazářit."

"Je zničující pomyslet na to, že již nebude na žádném turnaji." dodal také White. "Já jsem to tu vyhrál jednou ve 24 letech, ale on hned třikrát."

White byl jedním z Paulových přátel a řekl, jak milou a veselou osobností a společníkem pro něj Paul vždy byl.

"Přes Vánoce jsem s několika dalšími hráči zašel na skleničku a mluvili jsme i o Paulovi. Tolik je mi líto jeho manželky a malého dítěte. To je podivný svět, ve kterém žijeme."

"Za zábavou jsme chodili společně i s Paulem a smáli se a on nikdy nebyl hrubý nebo protivný vůči komukoliv," řekl White. "Měl jsem ho rád právě za to, jaký to byl rovný chlap."

"Byl to tygr na snookerovém stole a poté, jakmile skončil s hraním, byl jen sám sebou, bez přetvářek, což mnoho hráčů není."

Hunterův slavný vtip o jeho zvláštním "plánu B", jenž realizoval v přestávkách finále na Masters se snoubenkou Lindsey, se stal legendární.

"Je to jedna z mých nejoblíbenějších vzpomínek na něj," přidal White. "To byl celý Paul. Zdravá troufalost a ohromný smysl pro humor."

"Byl to prostě zvláštní člověk. Lidí, jako byl on, není zrovna moc. Je těžké to nějak vyjádřit, ale já a i všichni hráči jsme Paula milovali."Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26895 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24897 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS