Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Ken Doherty chce být "number one", nyní míří na Kilkeny

09. 03. 2007 - Milan Reinberk - Ostatní turnaje ...

Kilkenny Irish Masters 2007, Ormonde Hotel
Dnes, v pátek 9. března, startuje Kilkenny Irish Masters, kam se sjedou hvězdy snookerového světa, aby se utkali o vítězství v tomto prestižním pozvánkovém turnaji. Mezi hráči se objeví i Ken Doherty, který se na turnaj moc těší a bude chtít urvat cenné vítězství před domácím publikem.

Kilkenny Masters

Populární Dubliňan je nyní na samém vrcholu provizorního pořadí a před sebou má ještě tři turnaje letošní sezony. Z bodovaných jsou to China Open a Mistrovství světa. To je tedy jasný důvod k tomu, aby mistr světa z roku 1997 mohl pomýšlet na to, že by se právě on mohl stát králem snookerového světa pro příští sezonu. Sám Doherty se nechal slyšet, že by to pro něj byl ohromný úspěch, kterému podřídí vše.

"Byla by to pro mne ohromná čest, kdybych byl světová jednička," řekl Doherty. "Nehledě na titul mistra světa, by to byl největší úspěch mé kariéry. Je to něco, pro co hraji snooker a nyní je šance, že se to stane."

"Bylo by to nejlepší umístění v mé kariéře. Ani když jsem byl mistr světa, tak jsem nedosáhl na post jedničky."

Ken DohertyNa Kilkenny se představí hned osm hráčů ze světové top 16, ke kterým se přidá dalších osm jmen, které není potřeba dlouze představovat. Hráči se utkají o 20,000 euro, což je v přepočtu přes 13,500 liber v Ormonde Hotelu.

"Myslím, že se tam chystají ohromné zástupy lidí, protože tam bude hrát i místní hrdina David Morris. Celé davy ho určitě půjdou podpořit a i kdyby ne, tak další hráči jako Ronnie O'Sullivan a Jimmy White jsou jasnými taháky všude kde se objeví." dodal Doherty.

"Snooker měl vždy ohromnou podporu veřejnosti v Irsku, takže je paráda, že se zde zorganizovala taková akce, jako je Kilkenny Masters. Já se velice těším na fantastický turnaj."

Stejně jako sedminásobného mistra světa Stephena Hendryho, šampiona ketošních Masters Ronnie O'Sullivana a šampiona Grand prix z loňska Johna Higginse, bude turnaj hostit špičkové hráče jako mistra světa Graeme Dotta, šampiona Welsh Open Neila Robertsona, chybět nesmí ani oblíbený Jimmy White s Mathew Stevensem, či mnoho dalších zajímavých jmen.

Domácí publikum pak bude určitě fandit Fergalu O'Brienovi, zmiňovanému Davu Morrisovi a také Michaelu Judgeovi a Joe Delaneyovi, kteří se také účastní.

Velice zajímavé složení hráčů a rozpis zápasů turnaje si můžete přečíst v tomto článku.

Kilkenny Masters je ale ještě něčím zvláštní. Kilkenny bude právě prvním turnajem, kde bude trofej představena jménem Paula Huntera. Vdova po Paulovi, Lindsey, zde představí trofej pro vítěze během nedělního finále, které se sehraje na "best of 17" framů. O tomto kroku organizátorů k uctění památky trojnásobného šampiona Masters z Wembley si přečtěte zde.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88080 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85313 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29903 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27439 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26907 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24925 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24905 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24189 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30701

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS