Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Kevin Van Hove vyhrál European Championship

19. 06. 2007 - Milan Reinberk - Ostatní turnaje ...

European Championship 2007, Carlow
Belgičan Kevin Van Hove ukázal parádní formu, když vyhrál titul na European Championship v Irsku, kde porazil ve finále Rodney Gogginse. Turnaj se konal 6. až 15.čevna a soutěžilo se v kategoriích muži, ženy a masters.

European Championship 2007

Kevin Van HoveVan Hove nejprve vyhrál EBSA European Open na začátku června, což mu vyneslo umístění v profesionální Tour v další sezoně, aby pak svůj um potvrdil právě v Ivy Roomes v Carlow, kde se šampionát konal.

Van Hove vyhrál šest z jeho sedmi zápasů ve skupině a na své cestě za titulem nechal za sebou taková jména jako Thomas McSorley (5:0), Gary Thomson (5:2) a Brendan O'Donoghue (5:3). Když navíc dokázal otočit semifinálový zápas z 2:5 na 6:5 proti Vincentu Muldoonovi, mohl se radovat z finálové účasti.

Ve finále se potkal s Irským borcem Rodney Gogginsem, který si také vydobil místo v profi Tour a přejel ho v poměru 7:2. Zajistil si tak i výhru 2000 euro, druhý Goggins si odnesl 1000 euro.

Navzdory semifinálové porážce měl ale Muldoon důvod k radosti. V zápase o třetí místo porazil Bjoerna Haneveera 5:3 a to znamená, že si také zahraje po boku finalistů v nadcházející sezoně profesionální Tour. Federace EBSA totiž rozhodla, že i hráč na třetím místě tuto šanci dostane. Všichni tedy mají jen krátkou dobu na to, aby se připravili na červnovou kvalifikaci Shanghai Masters.

Naopak krutý konec sezony to byl pro Bjoerna Haneveera, který nejenže prohrál semifinále s Gogginsem 6:5, ale prohrál i ve čtvrtfinále na European Open 3:2 s Van Hovem a jen o vlas mu nevyšel postup z Pontin's International Open Series, navzdory vítězství v předposledním podniku.

Stovkové breaky muži (top 10):
141 Michael White (Wales)
137 Michael White (Wales)
136 Jordan Brown (NI)
131 Ton Berkhout (Holl)
130 Simon Zammit (Malta)
129 Lasse Munstermann (Ger)
127 Rodney Goggins (Ire)
127 Jonathan Nelson (NI)
113 Robert Murphy (Ire)
112 Jonathan Nelson (NI)

Reanne EvansDámskou šampionkou na European Champ se stala asi očekávaně trojnásobná světová šampiónka Reanne Evans. Tato hráčka z Dudley porazila v celkem jasném finále šampionku z loňského roku Wendy Jans 5:2 s nejvyšším breakem 62 bodů. Evansová si tak vyhrála 1000 euro a Wendy Jans 500 euro.

Obě prošly do finále bez jediné prohry a zajímavostí je, že Reane Evans neztratila v last 16, čtvrtfinále i semifinále ani jeden frame. Porazila postupně Caty Dehaene (3:0), Hanna Mergies (4:0) a Michelle Sherwin (4:0).

Wendy Jans sice prohrála jeden frame v semifinálovém zápase s Annou Mazhirinaovou (4:1), ale pro změnu kralovala jasně své skupině. Tam neztratila ona ani jeden frame a s pěti výhramy 3:0 jasně postoupila do play-off.

Dámské breaky:
69 Reanne Evans (Eng)
62 Reanne Evans (Eng)
52 Isabelle Jonckheere (Belg)
49 Wendy Jans (Belg)
47 Wendy Jans (Belg)

Někdejší šampion Irish Masters Darren Morgan pak zaútočil na titul v kategorii Masters, kde porazil ve finále Kieran McMahona 6:2 a získal odměnu 1000 euro.

Breaky kategorie Masters (top 10):
123 Kieran McMahon (NI)
91 Noel Halfpenny (NI)
90 Kieran McMahon (NI)
86 Stephen Baillie (Scot)
85 Darren Morgan (Wales)
84 Kieran McMahon (NI)
80 Kieran McMahon (NI)
75 Brendan Cooney (Ire)
71 Darren Morgan (Wales)
70 Darren Morgan (Wales)

Zapomenout nesmíme ani na účast Česka. Na tomto turnaji debutovali reprezentanti Štěpán Zabloudil (6. ve skupině), Jan Klečka (8. ve skupině) a samozřejmě Tomáš Kejla (8. ve skupině). Bohužel se ani jednomu z našich borců nepodařil uhrát postup ze skupiny a tak doufejme, že za rok budou mít více štěstí.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88080 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85313 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29903 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27438 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26906 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24925 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24905 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24189 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30701

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS