Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters

30. 11. 2007 - Milan Reinberk - Masters

Saga Insurance Masters 2008, Wembley Arena
Marco Fu nedávno slavil velký triumf v podobě premiérového vítězství na Grand Prix 2007, kde ve finále skvěle přehrál Ronnie O'Sullivana 9:6 a již nyní může oslavovat další úspěch. Tento hráč z Hong Kongu byl totiž odměněn divokou kartou na snookerové Masters, které se bude konat od 13. do 20. ledna.

Masters

Saga Insurance Masters je pravděpodobně nejprestižnější nebodovaný snookerový turnaj, kde se tradičně schází elita snookerového světa. Emoce, radost i smutek každoročně provází boje o tento titul ve Wembley Areně a loni se z něj radoval již potřetí v kariéře Ronnie O'Sullivan, který hrál své již čtvrté finále v řadě. Porazil tam čínskou superstar Dinga Junhui 10:3 a stal se tak teprve pátým hráčem historie, kterému se podařilo tento turnaj vyhrát více jak dvakrát. Více o tomto zápase zde.

Marco FuMarco Fu, aktuálně provizorní "sedmnáctka", ale nebude alespoň v úvodu čelit O'Sullivanovi, kterému se na Masters daří více než skvěle. Jeho úvodním soupeřem ve Wembley Areně bude 14.ledna snookerová legenda "Nuget" Steve Davis. Kromě Marca Fu se samozřejmě turnaje účastní kompletní světová šestnáctka světa, ke které se ještě připojí jeden jediný vítěz kvalifikačních zápasů - Barry Hawkins.

Marco Fu se bojů na Masters naposledy zúčastnil v roce 2005, kdy ho ale přehrál Ding Junhui. Nyní se tedy po dvou letech opět vrací a sám to bere jako velkou výzvu.

"Je to pro mne veliká čest, že mohu letos hrát na Masters. V posledních letech mi tato šance stále utíkala," řekl Marco Fu. "Masters je velice prestižní turnaj s ohromnou historií. Každý zde chce hrát co nejlépe a chce aby se mu dařilo."

"Zvláště motivující je pro mne to, že mohu hned na úvod změřit síly se Stevem Davisem a ještě v jeho domácím prostředí." dodal Fu.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88152 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85376 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29956 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27495 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26964 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24994 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24956 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24240 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30745

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS