Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Masters se nebudou přejmenovávat na počest Paula Huntera

12. 01. 2007 - Milan Reinberk - Masters

Většina lidí a fanoušků Paula Huntera očekávalo, že je samozřejmé, aby se Masters přejmenovalo na počest Paula Huntera. Vedení World Snookeru však odmítlo požadavky o přejmenování Masters či příslušné trofeje a chce zachovat stávající název.

Lindsey Hunter společně se zástupy fanoušků požadují, aby Masters byl pojmenován po Paulovi Hunterovi, jenž se stal obětí rakoviny.

"Myslím si, že to na počest Paula každý jasně očekával," řekla Lindsey, Paulova manželka. "Každý hráč a každý fanoušek, s kterým jsem mluvila, to odsouhlasil a měl za definitivní."

O této možnosti přejmenování se hodně mluví od samé smrti Paula minulý rok, ale nyní, kdy Masters klepe na dveře se tato otázka opět propírá ve všech mediálních prostředcích. Má a nebo nemá se Masters přejmenovat. Stanovisko fanoušků a hráčů je jasné. Ovšem vedení World Snookeru to vidí jinak.

Hráči v čele s Jimmy Whitem stále apelují po tom, aby byl turnaj přejmenován, což vidí jako ideální a největší gesto k uctění památky snookerové star, kterou Paul bezpochyby byl. Jimmy řekl, že ať turnaj letos vyhraje kdokoli, určitě bude řečeno, že to bylo vše za Paula.

"Ve World Snookeru je možná pět nebo šest businessmanů a toto je bohužel jejich rozhodnutí, ale podobné gesto vítěze Masters by je mohlo přimět k zamyšlení."

"Pokud by se poslechli hráči a fanoušci, tak je vše jasné," řekla také Lindsey. "Nevím, co za tím vším je, ale nechápu, proč to nikdo z nich nechce. Je to zvláštní, protože Paul je s Masters stále spojován a chtějí to hráči i fanoušci."

Jeden turnaj již jméno na počest paula Huntera nese a je to německý German Open Pro-Am, jenž se přejmenoval na Paul Hunter Classic, ale to není turnaj spadající pod World Snooker.

Rozhodnutí o tom, že bude zachováno stávající jméno Masters a příslušné trofeje, údajně World Snooker zdůvodnil tím pocitem, že nadace, která byla zřízena na počest Paula a nese jeho jméno, je lepší způsob uctění jeho památky.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26895 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24897 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS