Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Michael Holt a další osobnosti o Paulu Hunterovi …

11. 10. 2006 - Milan Reinberk - O kom se mluví ...

Tragická ztráta Paula Huntera bude mít nezměrný dopad na snooker. Michael Holt byl s Paulem Hunterem velice dobrý přítel a hrál s ním v prvním kole v Crucible 2005. Pro něj i ostatní hráče byl Paul nejen působivým hráčem, ale hlavně skromným mužem.

"Já jsem se dozvěděl o Paulovi, když jsem dostal zprávu od jeho přátel v pondělí pozdě večer." řekl Holt pro BBC. "Věděl jsem, že byl nemocný, ale stejně to byl pro mne šok."
"Ztratil jsem přítele. Byl takový ohromný mladík, měl všechno. Když mu byla diagnostikována rakovina, byla to velká rána. Byl stejný hráč jako byl člověk. Poctivý, realistický a bojovník. Některé jeho výkony v zápasech, kdy se dokázal vrátit zpět do zápasu, to ukázaly. Nemohu uvěřit že odešel."

Holt, který porazil Huntera na World Champ 2005 řekl, že tato tragédie by mohla mít velký vliv na zbytek snookerové sezony.

"Grand Prix tento měsíc bude poznamenáno touto smutnou věcí a myslím si, že nálada bude velmi smutná i po zbytek sezony." řekl. "Paul byl vždy veselá povaha a jeho smích tu bude velice chybět. Měl mnoho důvodů k tomu, aby byl nafoukaný a domýšlivý, ale nikdy takový nebyl. Měl vítězného ducha a vím, že by určitě jednou vyhrál i Mistrovství světa."

Mnoho dalších snookerových osobností vyjádřily zármutek nad smrtí Paula Huntera.

"Já jsem zničený. Paul nikdy neřekl špatné slovo o nikom a nikdo nemůže říci špatné slovo o něm. Měl respekt jako Jimmy White. Miloval svůj snooker, miloval život a bude chybět každému člověku."

"Paul byl opravdu pohledný hoch a ohromný hráč. Měl zvláštní nadání a vždy jsem si myslel, že se stane mistrem světa. Smutné je, že už nikdy nedostane šanci splnit si tenhle cíl. Ale jeho hra, zvláště na Masters ve Wembley, mluví sama za sebe. Mé sympatie směřují k Lindsey a Paulovým rodičům. Měl před sebou zlatou budoucnost. Toto je ta nejhorší noční můra jakou si lze představit."
Stephen Hendry

"Je to obrovská ztráta pro sport, ale mnohem více ohromná ztráta pro rodinu. Paul hrál hru s úsměvem na tváři. Neslyšel jsem ho nikdy si stěžovat, vždy byl šťastný."
John Parrott

"Toto je velmi smutný moment pro hru. Já jsem hrál mnoho úžasných zápasů proti němu. Paul udělal kulečník sexy. Jsem z těchto zpráv úplně zničený."
Ken Doherty

"On byl velmi skvělý hráč, velmi útočící hráč. Měl srdce jako lev. Jsem si jist, že měl být budoucím mistrem světa."
"Hluboko v sobě jsme všichni doufali, že tuto nemoc porazí. Před dvěma nebo třemi měsíci jsme se ale uvědomili, že to je všechno pravděpodobně daleko víc vážné než jsme si mysleli."
Willie Thorne

"My všichni jsme Paula milovali. Mé myšlenky jsou nyní s jeho rodinou."
Alex Higgins

Podrobnosti o tétu tragédii zde.

Zdroj: www.worldsnooker.com a news.bbc.co.ukNejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26893 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24896 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS