Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna

26. 12. 2006 - Milan Reinberk - Rozhodčí u zeleného stolu

Ať již sláva sportu a sportovců sahá do doby Římského impéria, ke gladiátorům, k starověkým Olympijským hrám a nebo ještě dál, čas, kdy se lidé mezi sebou začali měřit v nejrůznějších dovednostech a výkonech se počítá již řadu staletí. Za tu dobu se stal sport fenoménem, který sledují miliony lidí, točí se v něm spousty peněz, vyhrávají se poháry, medaile, překonávají rekordy. Ovšem k tomu, aby mohl být výkon toho či onoho uznán jako spravedlivý a skutečný, byla stanovena sportovní pravidla. A právě zde vstupují do sportu muži a ženy, jenž zastávají mnohdy nevděčnou roli sportovních rozhodčích. Mezi ně patří i snookerová rozhodčí Michaela Tabb.

Snooker se k rozhodčím staví s úplně jiným pohledem. Zde jsou rozhodčí vysoce uznávanou osobností, která má mnoho práv a samozřejmě i povinností. Ženy se zde pravda moc neprosazují, ale právě Michaela je jednou z výjimek a je bezesporu nejvýznamnější ženou, která se pohybuje mezi snookerovými rozhodčími.

Michaela Tabb

Datum narození: 11. prosinec 1967
Místo: Bath
Žije v: Dunfermline
První Profi zápas: Ken Doherty vs. James Wattana, Welsh Open 2002

Bývalá hráčka poolové "devítky" a také poolová rozhodčí, vyměnila poolový stůl za zelený - snookerový - v roce 2001 a je nyní zcela oficiální snookerovou rozhodčí na Main Tour, kde se stala ohromně oblíbenou jak mezi hráči, tak i mezi diváky. S poolem ale samozřejmě definitivně neskončila a stále se objevuje na poolových zápasech, například na International Pool Tour.

Matka dvou dětí z Dunfermline ve Skotsku, se také stala první ženou, která kdy rozhodovala zápasy snookerového Mistrovství světa. Na starost dostala zápas mezi Markem Kingem a Drew Henry v Crucible roku 2003. Také rozhodovala zápasy na Masters a nyní ji po malé pauze, která byla zapříčiněna mateřskými povinostmi, můžeme vídat prakticky na všech turnajích.

Určitě vás bude zajímat i několik zajímavostí z jejícho profesního, ale i soukromého života. Jako snookerová rozhodčí si snooker i sama chodí pro zábavu zahrát, ale její nejvyšší break, který je podle dostupných informací 26 bodů, dává tušit, že jako hráčka snookeru, na rozdíl od Poolu, to asi nikdy zkoušet nebude. Ovšem jako rozhodčí prozradila několik pěkných zážitků.

Jako nejvíce pamětihodné utkání označila její první soudcovaný zápas v Crucible. Byl to již zmiňovaný souboj Drew Henry vs. Mark King v roce 2003, i když v posledním období to bylo také utkání mezi Ronnie O'Sullivanem a Paul Hunterem, což bylo semifinále na Grand Prix.

"Tento zápas se tomu z roku 2003 určitě minimálně vyrovná." řekla.

Michaela TabbOvšem jsou věci, na které by raději jako rozhodčí zapomněla, ale i ty patří k tomu krásnému, co sport nabízí. Jako nejvíce trapný moment, který se jí při zápase stal, popsala situaci, kdy čistila snookerovou kouli pro Kena Dohertyho na UK Champ.

"Po očištění jsem odcházela již pryč od stolu a místo koule jsem na něm nechala ‚markovátko'."

Ale vzpomeňme také třeba na Jana Verhaase, který jako svůj trapný moment prozradil to, že ho při zápase popadl takový záchvat smíchu, že to nešlo vůbec zastavit. I o něm si můžete přečíst v článku "Jan Verhaas - snookerová rozhodcovská star".

Michaela také prozradila, které pravidlo se jí ve snookeru nejhůře používá. Prý je to přenastavení koulí do původního postavení po faulu. No přiznejme si, že zapamatovat si pozici všech koulí na stole je opravdu nadlidský úkol a rozhodně není jediná, pro koho je to nejobtížnější pravidlo.

"Já jsem pro použití televizních opakovaček, pokud by to pomohlo ke zrychlení hry a zvýšení důvěry v přenastavenou pozici u hráčů." řekla Michaela.

Při zápase nosí v kapsách kapesník, dvě markovátka a mince, kdyby bylo potřeba losovat. Pokud by nebyla snookerovou rozhodčí, chtěla by určitě pracovat v oboru prodeje a její zájmy jsou cokoliv kolem Poolu, rodiny a také i hraní pokeru.

Taková je Michaela Tabb, nejoblíbenější snookerová rozhodčí a doufejme, že jí ještě dlouho budeme moci vídat u snookerových a poolových stolů.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88152 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85376 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29956 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27495 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26964 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24993 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24956 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24239 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30745

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS