Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Northern Ireland Trophy 2006: Před branami čtvrtfinále ...

18. 08. 2006 - Milan Reinberk - Northern Ireland Trophy

Northern Ireland Trophy 2006, The Waterfront Hall, Belfast
Nacházíme se na prahu čtvrtfinálových bojů v úvodním turnaji nové snooker sezony a tím nastává čas na malou rekapitulaci událostí z osmifinálových klání. Zápasy měly vyjímečnou kvalitu a napětí, což je pro diváka vždy záruka perfektní podívané, ale také znamenaly konečnou stanici pro některé favority turnaje. Jmenovitě například Stephen Hendry či John Higgins, ale i některé další.

Northern Ireland Trophy

Matthew Stevens tu změřil síly s Ronnie O'Sullivanem a čekal se velký boj mezi těmito dvěma hráči. "Rocket" ovšem předvedl něco, u čeho muselo blahem zaplesat nejedno snookerové srdce.
První 4 framy si rozdělili shodně, když O'Sullivan minul lehkou modrou ve čtvrtém framu. Ronnie ale potom odehrál poslední tři framy po přestávce jen za 28 minut, kdy doslova raketovým tempem létal kolem stolu a potápěl jednu kouli za druhou. S breaky 40, 44, 71 a 103 bodů tak ukončil naděje na postup Matthew Stevense.

"Má hra je o zábavě  a já jsem se bavil." řekl. "Byl bych více šťastnější při grilování, než se dřít v nějakém dlouhém utkání. Ale dneska jsem si to užil. Bavil jsem se s rozhodčím, s publikem i s Matthewem. Byla to legrace."

Ronnie "Rocket" O'Sullivan se střetne ve čtvrtfinále s dalším hráčem z Welsu Ryanem Dayem.

Day překvapil porážkou dobrého kamaráda a tréninkového partnera Marka Williamse, který se stal druhým Velšanem, který v 5.dni vypadl. Pro Daye je to druhé bodované čtvrtfinále jeho kariéry.
Překvapivá porážka Marka Williamse vyvstala ze skvělé hry Ryana Daye v druhé části zápasu, kdy vyhrál poslední tři framy s breaky 79, 72 a 49 bodů.

Irský favorit Ken Doherty si rezervoval místo ve čtvrtfinále na úkor bývalého UK a European Open šampióna Stephena Maguirea.
Maguire prohrával již 4:0 a zdálo se, že odejde s debaklem 5:0. Úžasně se ale vzchopil a vrátil se zpět do utkání, když vyrovnal na 4:4. Poslední rozhodující frame si ale Doherty vzít nenechal a postoupil.

Doherty k tomu řekl: "Cítím se triumfálně, ulehčeně a vyčerpaně. Udělal jsem tvrdý kus práce, protože jsem ztratil koncentraci a štěstí se obrátilo. Tlak byl na mne v posledním framu velký, sám jsem přemýšlel, že jsem nikdy neztratil vedení 4:0 a nyní je špatná chvíle, aby to začalo."

Večer to byl ale špatný pro skotský snooker. Jak pro Johna Higginse, který skončil na turnaji po prohře s Dingem Junhui 5:3, tak pro světovou jedničku Stephena Hendryho, který poměrem 5:4 nezvládl zápas se šampionem z Welsh Open Stephnem Lee.

Hendry vedl už 2:0 po breaku 61 bodů v prvním a nádherném breaku 103 bodů ve druhém framu, ale Lee dvěma rozkouskovanými framy vyrovnal. Hráči si poté vyměnil po dvou framech. Hendrymu se podařilo vyrovnat na 4:4 po náběhu 96 bodů a vypadalo to že míří k rozhodnutí zápasu. Vyklepání koule ale dalo šanci Leemu, který ji využil.

John Higgins měl nejvyšší breaky 40 a 53 bodů a zůstal daleko za jeho jiskřivou formou z posledních let. Ding naopak s pěknými breaky 68, 54, 75 a 87 prošel mezi osm nejlepších na turnaji.

Ding se střetne s Kene Dohertym, který přešel přes dalšího Skota Stephena Maguirea 5:4.

V dalším utkání bývalý mistr světa Shaun Murphy porazil Neila Robertsona z Austrálie 5:4. Murphy bude hrát se Stephnem Lee ve čtvrtfinále.

A nakonec si nechám mistra světa Graeme Dotta, který vybojoval vítězství nad Markem Selby 5:4.
Selby po breacích 107 a 89 bodů vedl v zápase již 1:3, ale Dott zahrál krásných 96 a 109 bodů a vyrovnal na 4:4. Rozhodnutí v podobě framu 68:41 si Dott ujít nenechal.

"Abych řekl pravdu, myslel jsem, že tu není žádná cesta jak vyhrát." připustil Dott.

Dott nyní bude čelit Dominicu Daleovi, který vyřadil v poměru 5:4 Gerarda Greenea.

Graeme Dott 5:4 Mark Selby
Gerard Greene 4:5 Dominic Dale
Mark Williams 2:5 Ryan Day
Matthew Stevens 2:5 Ronnie O'Sullivan
Ken Doherty 5:4 Stephen Maguire
Ding Junhui 5:3 John Higgins
Shaun Murphy 5:4 Neil Robertson
Stephen Lee 5:4 Stephen Hendry

Čtvrtfinále:
Pátek 18. srpna 2006, best of 9
14,00 hod
Graeme Dott vs. Dominic Dale
Ryan Day vs. Ronnie O'Sullivan
20,30 hod
Ken Doherty vs. Ding Junhui
Shaun Murphy vs. Stephen Lee

Všechny dosavadní výsledky a program turnaje najdete zde.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88000 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85255 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29840 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27367 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26843 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24840 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24840 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24140 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30640

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS