Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Paul Hunter spojen s English Open

20. 04. 2007 - Milan Reinberk - Novinky a zajímavosti

Paul Hunter podlehl loni zákeřné rakovině a ihned se začaly rojit nápady jak nejlépe vzdát hold tomuto skvělému hráči. Byla zřízena nadace Paula Huntera, která pomáhá mladým hráčům, v Německu pojmenovali po Paulovi bývalé German Open (nyní Paul Hunter Classics) a v Británii se na jeho památku hrálo nedávno o Paul Hunter Trophy na Kilkeny Masters. Nyní se po Paulu Hunterovi pojmenuje první turnaj v Británii, kterým je jeden z prestižních amatérských podniků.

Vše to začalo loni v říjnu, kdy Paul nedokázal déle bojovat s rakovinou, která mu byla diagnostikována v roce 2005, kdy se ještě snažil přes veškeré bolesti hrát, ale poté oznámil, že si od snookeru na rok odpočine a bude se věnovat naplno svému zdraví.

Paul Hunter a Neil RobertsonNa světovém šampionátu hrál naposledy s Neilem Robertsonem, který ho porazil 10:5, ovšem dalšího zápasu se po vynucené pauze již nedočkal.

Paul Hunter o sobě dal poprvé vědět v roce 1995, kdy vyhrál Severní část English Amateur Championship. Nyní vedení EASB (English Association of Snooker and Billiards) oznámilo, že po Paulovi bude pojmenováno English Open a dokonce se bude hrát v "Paulově" Leedsu. Turnaj tedy ponese název Paul Hunter English Open a sehraje se od 14. do 21. srpna. Z každé prodané vstupenky na tento turnaj bude věnováno 5 liber právě na nadaci Paula Huntera.

John Hartley, předseda turnajového výboru v EASB, říká: "Paulova kariéra začala vstupem na různé turnaje EASB, které hrál předtím, než se stal profesionálním hráčem."

"Na jeho památku nyní dostalo EASB povolení rodiny na přejmenování English Open a prezentaci trofeje Paulovým jménem."

"Doufáme, že všichni přátelé snookeru a obdivovatelé Paula Huntera podpoří tuto událost. Určitě je to výzva jak pro amatérské, tak i profesionální hráče."Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26894 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24897 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS