Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Premier League, mašina na tituly pro Ronnie O'Sullivana

03. 12. 2007 - Milan Reinberk - Premier Snooker League

PartyBets.com Premier Snooker League 2007, Aberdeen
Pokud by jsme měli hádat, kdo letos vyhraje snookerovou Premier League, tak bychom na začátku soutěže asi slýchali různá jména. Těsně před finálovým zápasem ale znělo z úst většiny nezaujatých diváků jen jedno jméno - Ronnie O'Sullivan.

Premier League

Ale proč zrovna Ronnie O'Sullivan, když s ním ve finále stanul aktuální mistr světa John Higgins? Neměl by být spíše on favoritem takovýchto zápasů? Přeci již v minulosti několikrát dokázal, že na Ronnieho zahrát umí a pokud se mu daří, tak je skoro neporazitelný. V turnajích to ukázal již několikrát.

Ale Premier Snooker League je zcela něco jiného. Tato jedinečná soutěž, která se hraje v ligovém formátu a kde je například jedno ze základních pravidel 25vteřinový limit na strk, má během čtyř posledních let jediného šampiona a jediného hráče, který si vždy po startu této ligy může říkat - No tak kdo bude mým soupeřem ve finále tentokrát? Vědět to, tak mu rovnou řeknu, že bude druhý.

Ano, je to Ronnie O'Sullivan, jenž oslaví 5.prosince své 32 narozeniny. Tomu se v lize daří jako nikomu jinému a i letos si připsal celkově sedmý triumf v Premier League a čtvrtý titul v řadě, když porazil, jak už bylo řečeno, Johna Higginse. Pěkný dárek k narozeninám, nemyslíte?

Ronnie O'Sullivan 7:4 John Higgins

"Tohle byl můj nejtěžší zápas v Premier League za ty poslední 4 roky, ale zvládl jsem ho," řekl O'Sullivan. "John sice nedal několik koulí, ale kdyby se nehrálo na 25vteřinový limit, tak by vyhrál."

Do zápasu ale lépe vstoupil John Higgins, který vyhrál první frame díky 73 bodovému náběhu 73:0 a udělal hned v úvodu tlustou čáru za všemi spekulacemi, jestli třeba Ronnie do třetice nevyhraje 7:0, jako tomu bylo ve finále v roce 2005 proti Stephnu Hendrymu a loni proti Jimmy Whiteovi.

Ronnie si ale tento nástup dokázal pohlídat a vyrovnal na 1:1 v následujícím framu, když předvedl 54 bodový náběh poté, co Higgins pustil Ronnieho ke stolu po méně povedené jistotě.

Ronnie O'SullivanA po dalším třetím dějství to už bylo 2:1 pro O'Sullivana. Higgins sice sehrál break 45 bodů a po faulu od O'Sullivana vedl již o 49 bodů, ovšem Ronnie dokázal zahrát 66 bodů v náběhu a získat frame pro sebe v poměru 81:49. Tento výsledek se ale nerodil hladce, jelikož Ronnie O'Sullivan přeci jen zdramatizoval závěr, když po horší nahrávce ze zelené na hnědou pustil ke stolu Higginse. Ten ale nedokázal nabídnuté šance využít.

Ovšem další obrat zápasu byl k vidění hned v následujících dvou framech. Higgins, mající podporu publika, zahrál dva 40 bodové náběhy, který mu zajistily vyrovnání, aby v zápětí otočil na 3:2 ve svůj prospěch vyhraným pátým framem v poměru 77:0 s breaky 42 a 35 bodů. Nakonec ale O'Sullivanův 80 bodový break v šestém framu znamenal opět nerozhodný stav.

Zápas se tedy vyvíjel, až do této doby, celkem vyrovnaně a karty byly rozdány jasně. 50000 liber odměny získá ten, kdo první ukořistí další 4 framy. A zřejmě si tuto otázku položil i Ronnie O'Sullivan, který okamžitě zmobilizoval všechny síly a vydal se vstříc této metě jako první.

V sedmém framu vystřihl první stovkový break zápasu, který měl hodnotu 104 bodů a šel opět do vedení díky výhře 104:29.

V úvodu osmého framu se chytil své šance i John Higgins, ale když chyboval po 14 odehraných bodech, nabídl tak Ronniemu další šanci, který se ji využil dokonale. Nahrál break 86 bodů a dokázal Johnovi utéct již na dvouframové vedení 5:3.

Tato událost jakoby Higginsem lehce zamávala a jeho hra začala být nervozní. To se projevilo hned v 9.framu, kdy nabídl Higgins soupeři šanci po nepotopené červené. O'Sullivan sice následně nedal černou, ale další nepotopená červená (s hrabičkami) od Higginse znamenala další frame pro Ronnie O'Sullivana. Ten předvedl druhou stovku, když zahrál 110 bodů a získal třetí frame v řadě.

Stovky se v zápase ale dočkal i John Higgins. V desátém framu padá Ronniemu do kapsy i bílá koule a John se chytá stébla a zahrává 104 bodů v náběhu, čímž snížil na 6:4.

Naděje na návrat ale vzaly za své již v jedenáctém framu, kdy Ronnie O'Sullivan zahrál 69 bodový break a mohl znovu pozvednout trofej pro vítěze spolu s 50000 odměnou.

"25vteřinový časový limit mi asi vyhovuje víc než ostatním hráčům, ale měl jsem štěstí," řekl O'Sullivan, který si letos v lize celkem vydělal parádních 83000 liber. "Je to jeden z nejdůležitějších turnajů, takže mi ani nevadí, že není bodovaný."

Higgins po zápase připustil, že v závěru chyboval více než je zdrávo a směrem k O'Sullivanovi řekl, že vyhrál ten lepší.

"Když dáte soupeři šanci, tak podle mne ji nevyužije nikdo lépe, než právě Ronnie," řekl Higgins. "Nedal jsem několik snadných koulí, což si nemůžete v takovém zápase dovolit. Ronniemu stačí jedna nabídnutá šance a on ji využije."Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88081 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85314 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29903 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27439 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26908 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24926 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24905 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24190 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30701

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS