Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

"Super" Murphy přehrál Copa, Williams venku ze hry

15. 02. 2007 - Milan Reinberk - Welsh Open

Welsh Open 2007, Newport Centre
Druhé kolo mělo na programu i zápas novopečeného šampiona Malta Cupu, Shauna Murphyho, který měl možnost předvést své kvality proti finalistovi letošních Grand Prix Jamie Copovi a tváří v tvář se setkali i v poslední době ne moc viditelný Mark Williams a kvalifikant Jamie Burnett. Oba zápasy měli fantastický děj, kde padl i jeden snookerový rekord. Pojďme se na ně podívat blíže.

Welsh Open

Shaun Murphy 5:0 Jamie Cope

Co lze řící o tomto zápase na úvod? Snad jen to, že Shaun Murphy hraje v poslední době opravdu parádně a v tomto zápase to byl on, kdo zaznamenal onen snookerový rekord v podobě čtyř stovkových breaků v řadě v zápase na pět vítězných framů. Shaun se tak stal prvním hráčem v 31leté histori, kdy bylo odehráno 201 bodovaných turnajů, komu se něco takového povedlo. Jeho představení proti Jamie Copovi byla opravdu přehlídka krásného snookeru a fantastické hry.

Shaun MurphyMistr světa z roku 2005, finalista loňského Welsh Open a čerstvý šampion Malta Cupu, zahájil ve velkém stylu, když sklidil stůl se 135 body v prvním framu. Poté přidal i 123, 102 a 101 v dalších framech a jen špatná nahrávka ho zastavil na 31 bodech v pátém framu.

"Bylo to zklamání, protože jsem tu pátou taky chtěl. To by bylo něco." řekl Murphy.

Johnu Higginsovi se povedl podobný kousek čtyř stovek v řadě ve finále Grand prix v roce 2005, kde porazil Ronnie O'Sullivana 9:2. To ale bylo na "best od 17".

"Jsem na to pyšný, ale jsem si jist, že tenhle rekord v budoucnu někdo překoná. Standard se stále zvyšuje," řekl Murphy. "Na Maltu jsem jel s tím, že v treninku hraji fakt dobře, ale nevěřil jsem si v zápase. To ale teď již neplatí."

V zápase byl poměr bodů neuvěřitelných 556:32, ale co měl Cope dělat proti tak skvělému soupeři. Celý zápase pak trval jen 72 minut a Jamie Cope popsal Murphyho hru jako "fantastickou".

"Byl snad nejlepší, kdo proti mě kdy hrál. Shaun hrál brilantní snooker a všechno mu dokonale vycházelo, nedělal chyby. Byla paráda ho sledovat."

Murphy nyní hraje v osmifinále s jedním z překvapení turnaje, Jamie Burnettem, který dokázal porazit Marka Williamse. Pokud by Shaunovi jeho forma vydržela až do mistrovství světa, myslím, že je jedním ze žhavých kandidátů na titul.

Mark Wiliams 4:5 Jamie Burnett

Další a poslední domácí favorit vypadl z Welsh Open ve druhém kole. Na úmrtní seznam favoritů a domácích hráčů se po středečních zápasech připsal i Mark Williams, který nečekaně prohrál s kvalifikantem Jamie Burnettem. Jamie porazil v prvním kole Roberta Milkinse 5:2 a do zápasu šel bez respektu a s tím, že nemá co ztratit.

Jamie BurnettNaopak dvojnásobný mistr světa a šampion Welch Open, Mark Williams, popsal po zápase svůj výkon jako "rozpačitý" a napodobil tak své kolegy Ian Preece, Mathew Stevense a Ryan Daye, kteří už jsou také z turnaje venku. Nevyplní se tedy přání domácího publika, aby turnaj vyhrál některý z domácích hráčů.

Jamie Burnett, který v kariéře dosáhl jen na dvě bodovaná čtvrtfinále, je v žebříčku až na 55. místě, ovšem v zápase proti Williamsovi vedl již 4:2, když zahrál náběhy 74, 66 a 99 bodů. Williams, který nevyužil několik jasných šancí k tomu, aby vyhrál šestý frame, dokázal zabojovat a vyhrát sedmý a osmý s náběhem 78 bodů.

Bývalá světová jednička a favorit zápasu mohl rozhodnout zápas pro sebe v posledním framu, když vedl již 32:0. Ovšem Burnett dokázal snížit 29 body, aby pak využil nabídnuté šance po nepotopené červené do středové kapsy a dalšími 29 body rozhodl o svém senzačním postupu.

"Měl jsem šance v posledním framu, ale minul jsem snadnou růžovou a potom červenou na střed." řekl Williams. Nevybíravě pak zhodnotil i styl své hry.

"Má hra byla odpad a špína," dodal Williams. "Hrál jsem opravdu trapně a pokud tak budu pokračovat, skončím. Odevzdávám zápasy a je jisté, že letos nic nevyhraju. I když trenuji, hrál jsem lépe v patnácti."

Burnett byl ale pochopitelně svým triumfem nadšen. "Mark začal hrát dobře, ale i když vyrovnal ze 4:2 na 4:4, nic jsem si z toho nedělal. Cítil jsem se dobře a věděl jsem, že jestli dostanu šanci, vyhraju."

"V poslední době jsem moc netrénoval a změnil jsem i klub. V Glasgow hraji nyní v Cue Ball. Tam se mohu poměřit se Stephen Maguirem, Alan McManuse a Marcus Campbellem, což mé hře jen a jen prospělo."

Kompletní výsledky turnaje naleznete v naší databázi zde.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26893 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24896 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS