Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Samuraj Ding sťal Hendryho

23. 11. 2007 - Milan Reinberk - Premier Snooker League

PartyBets.com Premier Snooker League 2007, Glenrothes
Jak krátce a výstižně pojmenovat výkon Dinga Junhui v zápase se Stephnem Hendrym v posledním dějství první části Premier Snooker League? Jednoznačně famózní a úžasný. Asi nejlepší z celého dosavadního průběhu Premier snooker ligy. Protože nad tím, co Ding předvedl hlavně v prvních čtyřech framech, muselo zaplesat nejedno snookerové srdce.

Premier League гриб чага

Pokud by jsme vzali nejdříve v potaz celkový pohled na zápas, tak výsledek 0:6 hovoří za vše. Ani jeden frame pro sedminásobného mistra světa Stephena Hendryho a k tomu ani jeden bod v prvních čtyřech framech. Dingovi Junhui se zápas povedl opravdu skvěle a pokud mu tato hra vydrží i do semifinále, tak bude mít John Higgins, který nakonec postoupil ze čtvrtého místa, plné ruce a tágo práce. чай улун

Podívejme se tedy, co se vlastně Dingovi v zápase tak úžasného podařilo, kromě tedy toho, že vyhrál. Ding dokázal v tomto zápase zahrát celkem 596 bodů v náběhu, když svou hru ozdobil 133, 87, 136,138, 54 a 48 body v náběhu. Pokud se zaměříme jen na první 4 framy, kde nedovolil Hendrymu zahrát ani bod, tak Ding nahrál parádních 495 bodů. Překonal tak o jeden bod rekord Johna Higginse z roku 2005, kdy Higgins zahrál ve finále Grand Prix proti O'Sullivanovi 494 bodů bez odpovědi soupeře.

Ovšem skvělé výkony předváděl Ding i v minulých zápasech a bylo jen otázkou času, kdy ze sebe vychrlí nějaký podobný kousek. Však se také může chlubit bilancí dvanácti stovkových náběhů v šesti odehraných zápasech ligy, což se nikomu jinému nepovedlo. Za ním skončil Ronnie O'Sullivan s devíti "century breaky" a pak následují Hendry a John Higgins, kteří zahráli pouhé tři. Když uvážíme prémii 1000 liber za každý stovkový break a 1000 liber za vyhrabý frame, musí Ding opravdu zářit štěstím. 25 vyhraných framů a 12 stovkových breaků mu vyneslo dohromady 37000 liber.

Ding JunhuiUž první frame zápasu mohl nasvědčovat tomu, že se Ding na zápas se Stephenem dobře vyspal. Poté, co Hendry nepotopil červenou kouli, nastoupil Ding ke skvělému sólu a 133 body v náběhu se ujal vedení. Stejný scénář se prakticky odehrál i ve druhém framu, kdy opět po nepotopené červené od Hendryho zahrává Ding 87 bodů v náběhu a vítězí 88:0. Další stovka mu tedy utekla jen těsně poté, co netrefil poslední zbývající červenou kouli.

Hendry se moc moc snažil o to, aby tedy alespoň konečně třetí frame dopadl v jeho prospěch, ale Ding ho rychle vyvedl z omylu a nadějí. Mladý číňan tu vystřihl 136 bodový break a Hendryho frustraci možná prohluboval i fakt, že hrál před svým domácím publikem a moc chtěl v tomto zápase uspět. Ale stav byl 3:0.

Hendry by tedy v této situaci musel vyhrát všechny tři zbývající framy k tomu, aby zápas skončil alespoň remízou. Ovšem takovéto úvahy již brzy vzaly za své a ukončily svůj jepičí život. Ding totiž opět nechal zahřívat Hendryho jeho křeslo a exceloval s nejvyšším náběhem zápasu, který čítal 138 bodů ve čtvrtém framu. Obecenstvo jen v napjatém tichu sledovalo Dinga, který jako utržený ze řetězu uniká do vedení 4:0 s celkovým bodovým skore 494:0.

Několika svých bodů se Hendry dočkal až v pátém framu, kdy se mu za potlesku věrných fanoušků podařilo konečně zahrát nějaké koule do kapes, ale vše bylo marné. Když Dingovi věnoval další šanci ke skórování, 54 bodů v náběhu stanovilo stav 5:0.

Zápas už byl dávno rozhodnutý a možná i proto byl šestý frame bodově nejvyrovnanější. Ovšem pokud můžeme brát za vyrovnanější skore 36:66. Ding i nyní rozjel svůj expres směrem ke stovce, ale chyboval a zastavil své snažení na 48 bodech.

Tento večer byl tedy pro oba soupeře tak rozdílný jako den a noc, když si Ding vydělal 6000 liber za šest framů, k tomu 3000 liber za stovkové breaky, kdežto Hendry si asi musel ještě zaplatit cestu domů ze svého.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88082 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85314 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29903 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27439 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26908 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24926 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24905 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24190 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30701

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS