Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Stephen Hendry porazil v exhibici Ronnie O'Sullivana

21. 02. 2007 - Milan Reinberk - Novinky a zajímavosti

Legends of Snooker Tour, Cornwall
Stephen Hendry a Ronnie O'Sullivan je dvojice největších snookerových velikánů, kteří kdy snooker hráli. Začátkem února spolu v zaplněné hale v Cornwallu sehráli devět framů, na které ještě dlouho bude vzpomínat ten, kdo měl štěstí a do haly se dostal. Nyní je na programu odveta, kdy se oba znovu postaví proti sobě. Přibližme si ale ono první a naprosto neuvěřitelné klání.

Stephen HendryOba předvedli v zápase naprosto mimořádný a excelentní snooker, když zahráli dohromady sedm stovkových náběhů. Z toho hned pět Stephen Hendry, který nakonec vyhrál 6:3. Parádní snooker se ovšem očekával, vždyť vlastně oba dohromady vyhráli devět světových mistrovství. Diváci, kteří ale očekávali nějaké jiskření mezi oběma hráči, byli zklamáni. Hráči spolu skoro vůběc nemluvili, když tedy pomineme nějaké to mumlání nad povedeným strkem a ani úsilí průvodce zápasem Johna Virga o oživení atmosféry nebyly úspěšné.

Zvláště Hendry byl hned od začátku naprosto nelítostný a ujal se vedení nádherným breakem 128 bodů. Když Ronnie O'Sullivan minul náročnou dlouhou červenou v dalším framu, chopil se Hendry další šance a 101 bodovým náběhem pasoval Ronnieho do role diváka.

Hendry se neslitoval ani ve třetím framu. Navzdory povzbuzujícím výkřikům "Come on Ronnie" chyboval O'Sullivan opět v úvodu framu a Hendry dokráčel třetím stovkovým náběhem čítajícím 108 bodů k vedení 3:0, když ho zastavila nepotopená modrá před mnohem vyšším bodovým ziskem.

Ve čtvrtém framu se už konečně dočkal i O'Sullivan, který snížil na 3:1 po slušném náběhu 77 bodů. V pátém framu ale Hendry zahrál 40 a 68 bodů a opět vedl o tři framy. Jelikož se hrálo na pět vítězných, O'Sullivan tedy potřeboval vyhrát další frame, aby se udržel ještě v utkání. To se mu povedlo fantastickým způsobem díky 141 bodům v náběhu a stav byl tedy 4:2.

Ronnie O'SullivanAle pak Hendry ukázal naplno své kvality, když vyhrál sedmý frame, kde uhrál také neuvěřitelných 141 bodů. Zápas tedy rozhodl definitivně pro sebe, ale kdo v tu chvíli viděl onu pohodovou hru, musel si říkat, že snooker je přeci tak "jednoduchá" hra. Hráči pak pokračovali dále, dokud nesehráli všech devět plánovaných framů.

Dalších úžasných 122 bodů zahrál Hendry hned v osmém framu a pokračoval tak ve fantastické hře, když zvýšil na 6:2. Ronnie ale ještě ukázal přítomným divákům to, co si mnoho z nich přálo vidět a předvedl 133 bodové sklizení stolu, čímž jen korunoval tuto úžasnou exhibici. Oba hráči pak byli po zásluze odměnění potleskem stojícího publika.

Tahle exhibice byla ukázka snookeru v jeho nejgrandióznějším provedení a ostatní smrtelníky, kteří ji sledovali, zanechala v bezbřehé úctě k tomu, co zde viděli.

John Virgo nakonec také řekl: "Nikde neuvidíte nic lepšího než toto tady."

Stephen Hendry tedy díky svým pěti stovkovým breakům vyhrál jakousi úvodní část série Legends of Snooker Tour, ale Ronnie O'Sullivan bude moci oplatit tuto porážku Hendrymu již ve čtvrtek 22. února, kdy se oba znovu potkají tváři v tvář. Tentokrát v Sands Centre v Carlisle.

Nikoho asi nepřekvapí, že v Carlisle je již vyprodáno, ale z této serie exhibičních zápasů to není zdaleka vše. Diváci budou moci tyto dva velikány světového snookeru vidět ještě čtyřikrát. V Kidderminsteru 16. března, v Huddersfield 17. března, v Glenrothes 5. dubna a ještě v Perth 6. dubna.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88065 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85306 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29894 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27428 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26893 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24913 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24896 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24180 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30696

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS