Snooker blogSnooker balls

Snooker blog: informace o dění ve světovém snookeru


Nová snookerová herna v Přelouči otevřena!!

hotel Bujnoch

Nová snookerová herna byla slavnostně otevřena 12. 7. 2008 v Přelouči (Pardubický kraj). Otevřeno má každý den a nachází se v hotelu Bujnoch (bývalý hotel Fontána).
Herna je vybavena jedním stolem WIK 12 ft. a cena je 120 Kč/hodinu. Možné je samozřejmě i přespat.
Bližsí informace o herně a rezervacích na www.hotelbujnoch.cz. Přijďte si zahrát do velice přijemného prostředí, které herna nabízí.

Vyšší prize money a nový kalendář 07/08

31. 05. 2007 - Milan Reinberk - Novinky a zajímavosti

World Snooker již zveřejnil konečný kalendář pro nadcházející sezonu Main Snooker Tour 2007/2008. Čím bude zajímavější a jaké jsou v ní novinky? Tak například vyšší prize money a dokonce nový bodovaný turnaj v Asii.

World Snooker

Největší změnou, co se týče prize money, je asi to, že vítěz Mistrovství světa si přijde celkem na 250.000 liber, což je o padesát tisíc víc, než bylo doposud. Celkové prize money pak budou celý 1 milion liber. To je už ale pořádná motivace hrát nemyslíte?

Toto navýšení se promítne i do zvýšení odměn pro vítěze, finalisty i semifinalisty Royal London Watches Grand Prix, Maplin UK Championship a SAGA Insurance Masters.

Nově bude letos otevírat sezonu Shanghai Masters v srpnu a poprvé tedy budou v Číně spolu s China Open dva bodované turnaje. Pro tamní fanoušky je to určitě radostná novina a jejich zájem svědčí o obrovské oblíbenosti snookeru v Asii.

Kalendář ale také zahrnuje známé čtyřži hlavní turnaje, které bude vysílat stanice BBC Sport a jsou jimi: Royal London Watches Grand Prix, Maplin UKChampionship, SAGA Insurance Masters a 888.com World Snooker Championship. Dále pak samozřejmě i Pot Black Cup, Northern Ireland Trophy, Welsh Open a Beijing China Open.

Šéf World Snooker Sir Rodney Walker řekl: "Dali jsme dohromady sponzoring a vysílací smlouvy, což dostatečně zajišťuje pokračování vzrůstu našeho sportu, ale je to v dalším rozvoji Main Tour jen první krok z mnoha."

"Máme ale pro fanoušky a hráče ještě další dobré zprávy. Například nový turnaj dokazuje ohromný zájem o snooker z Asie."

Marketingový manažer 888. com UK Sports Rob Mitchell řekl: "Jsem potěšený tím, že se zvýsily peněžní odměny v hlavních turnajích. Jeden milion liber, které nyní bude nabízeno na World Snooker Championship, jen podtrhuje význam této akce."

Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 včetně zápasů Premier League si prohlédněte zde.Nejnovější články


Nejčtenější články

Rozhodčí u zeleného stolu: Michaela Tabb - žena mezi muži u zeleného plátna (88081 přečtení)
UK Championship: Gunnell poráží Stevense, McCulloch - Davies - Allen postupují (85314 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Bodové ohodnocení jednotlivých turnajů (29903 přečtení)
Kalendář World Snooker Tour: Kalendář World Snooker Tour 2007/2008 (27439 přečtení)
Žebříčky hráčů světového snookeru: Provizorní žebříček (26908 přečtení)
O kom se mluví ...: Ronnie O'Sullivan o snookeru, kariéře a zálibách ... (24926 přečtení)
O kom se mluví ...: Paul Hunter prohrál boj s rakovinou ... (24905 přečtení)
Masters: Marco Fu - divoká karta pro snookerové Masters (24190 přečtení)

Rubriky SnookerBlogu:


Turnaje:


Nejbližší snooker akce:

18. září
Premier League, Basingstoke

22. - 25. září
Royal London Watches Grand Prix - kval.

25. září
Premier League, Derby

29. září - 5. říjen
Roewe Shanghai Masters

Snookerové aktualitky:

05.12.2007
Ken Doherty má dost možná o zábavu před UK Championship postaráno. Narodil se mu totiž syn jménem Christian, kterého porodila jeho manželka Sarah Prasad v Holles Street Hospital v Dublinu. Christian, díky němuž bude mít Ken asi pár bezesných nocí, přišel na svět minulý pátek v 03.58 hodin a vážil přes 7 a půl libry.
"Jsme oba opravdu šťastní. Já a Sarah jsme na tuto chvíli dlouho čekali," řekl Doherty. "Ještě jsme opravdu neměli možnost to nějak oslavit, ale těšíme se na skvělé Vánoce."

Ken Doherty má syna Christiana

26.11.2007
Ding Junhui byl oficiálně potvrzen jako nový držitel rekordu týkající se nejvyššího počtu bodů zahraných bez odpovědi soupeře. Tento bravurní kousek se mu povedl v zápase Premier Snooker League proti Stephnu Hendrymu, kde Ding zahrál 495 bodů ve čtyřech po sobě jdoucích framech. Překonal tak rekord Johna Higginse z finále Grand Prix 2005. Více zde.

Rekord Dinga Junhui

16.11.2007
Ronnie O'Sullivan dokázal v zápase s Ali Carterem ve 3.kole Northern Ireland Trophy zahrát svůj sedmý maximální náběh kariéry a je na druhém místě historické tabulky 147 bodových breaků za Stephnem Hendrym, který jich dokázal nahrát osm. V tomto zápase Ronnie také stanovil nový rekord pěti "century breaků" v zápase na best of 9.

Sedmá 147 pro O'Sullivana

Archiv aktualit ...

Anketa

Pojedete se podívat na Johna Higginse a spol. v rámci exhibice SnookerStars 2008?
Naše další ankety


Celkem hlasovalo: 30701

Další snooker weby a odkazy:


Kontakty

Milan Reinberk
Jiří Lukáš

Jakékoli dotazy, připomínky i jiné informace směřujte na náš email snookerblog@seznam.czRSS 2 | Atom
Copyright Jiří Lukáš & Milan Reinberk, 2006 - Super Svět: Snooker blog - http://www.supersvet.cz/snooker/ - Vytvořeno pomocí phpRS